Pass2Ride – coś dla miłośników długich podróży

W weekend w Warszawie został otwarty nietypowy salon motocyklowy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że jednym z najlepiej rozwijających się segmentów motocykli są maszyny turystyczne i przede wszystkim turystyczne-enduro. Takie jednoślady są bowiem wyjątkowo wszechstronne. Zapakujemy się na nie na dłuższą podróż, wjedziemy nimi na szutrowe drogi i, o ile nie brakuje nam umiejętności, w mało przyjazne tereny. Jeśli trzeba będzie takim motocyklem dojechać do pracy, to też sobie poradzi. Zresztą, patrząc na nasze drogi, to możliwości terenowe tych sprzętów będą bardzo pomocne.

Z takiego założenia i pasji do turystyki wyszli właściciele salonu Pass2Ride. Jest to chyba pierwsze miejsce w Warszawie skierowane właśnie na podróże – i te dłuższe, i te krótsze. W salonie znajdziecie wszystko, co potrzebne maniakom podróżowania na dwóch kołach. Ubierzecie motocykl chociażby w akcesoria uznanej firmy Touratech. Wybór toreb, kufrów, gadżetów, wszelkiego rodzaju stelaży i innych rzeczy, w które można wyposażyć motocykl jest oszałamiający. Każdy znajdzie tu coś dla swojego jednośladu.

Oprócz tego nie zabrakło także ciuchów dla motocyklistów. W salonie królują kurtki, spodnie itp., między innymi takich marek jak Touratech Companero czy Revit. Nieważne, ile macie do wydania i jakich rzeczy dokładnie poszukujecie – na pewno coś was zainteresuje. Oczywiście pod warunkiem, że mają być to ciuchy na motocykle turystyczne. Nie zabrakło także butów i kasków Daytona, Sidi, Shoei, Schuberth oraz X-Lite. Tutaj także dominują modele nastawione na szeroko pojętą turystykę. Nie zabrakło także tak potrzebnych gadżetów jak nawigacje motocyklowe Garmina.

fot. Anna Jędrasiak

Nie sposób nie wspomnieć o plecakach i tankbagach marki Boblbee. Nie dość, że są kolorowe i przyciągają wzrok, to wykonano je z najwyższej jakości materiałów, myśląc o dopasowaniu ich do każdego stylu jazdy i potrzeb motocyklisty. Możecie w nich bezpiecznie przewieźć laptopa czy aparat fotograficzny, nie bojąc się o przemoczenie sprzętu w deszczowy dzień czy zniszczenie go w razie gleby.

Wisienką na torcie jest współpraca salonu Pass2Ride z austriackim biurem podróży Edelweiss. Biuro ma ogromne doświadczenie w przygotowywaniu zorganizowanych wycieczek i podróży motocyklowych. Jeżeli zatem nie chce ci się planować, chcesz mieć zapewnione noclegi i opiekę przewodnika, skorzystanie z oferty Edelweissa wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Osobiście urzekła mnie jedna z propozycji – motocyklem dookoła świata. Jest to całoroczna wycieczka, w trakcie której zwiedza się najciekawsze miejsca na świecie, oczywiście jeżdżąc wybranym motocyklem! Nie wiem, jaka jest cena takiej imprezy, nie jest ona bowiem podawana w katalogu biura, ale jestem przekonana, że taka oferta zainteresuje każdego miłośnika podróży motocyklowych.

Czy takie wyspecjalizowanie na naszym lokalnym rynku będzie strzałem w dziesiątkę w wypadku tego salonu? Mam nadzieję, że tak. W każdym razie, jeżeli chcecie zacząć podróżować motocyklem lub macie nawinięte na koła już dziesiątki tysięcy kilometrów, na waszej mapie obowiązkowo powinien pojawić się salon Pass2Ride na ul. Puławskiej 579 w Warszawie – miejsce stworzone specjalnie dla podróżników motocyklowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze