Pasja do motocykli nie zna granic – historia niepełnosprawnego Alana

Australijski motocyklista Alan Kempster stracił prawe ramię i nogę w 1990 roku, kiedy pijany kierowca ciężarówki uderzył w jego motocykl. Wypadek bezsprzecznie zmienił życie mężczyzny, jednak nic nie powstrzymało go w kontynuacji swojej pasji.

Zdeterminowany Alam Kempster kupił motocykl przeznaczony do wyścigów i powrócił na tor, nie tylko uczestnicząc w rywalizacji, ale również zwyciężając wiele rund. Motocykl, którym jeździ Alan, to Kawasaki ZXR400. Wszystkie elementy konieczne w obsłudze maszyny przeniesione zostały na lewą stronę motocykla i dzięki temu Alan z powodzeniem uczestniczy w australijskiej klasie wyścigów Formula 400.

fot. Alan Kempster

Jednocześnie, Kempster pracuje nad otworzeniem szkoły motocyklowej dla ludzi niepełnosprawnych.
Producenci filmowi z Japonii zapoznali się z historią Alana i postanowili stworzyć krotki dokument o jego pasji do wyścigów. Ta historia z pewnością może stanowić ogromną inspirację dla wszystkich motocyklistów i motocyklistek, sprawnych i niepełnosprawnych.

„Chciałbym powiedzieć tylko jedną rzecz wszystkim z niepełnosprawnością – jeśli macie pasje i marzenia, musicie za nimi podążać. Jesteście jedynymi ludźmi, którzy mogą sprawić, że to stanie się faktem.” – mówi Alan Kempster w filmie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze