Partnerstwo Motocaina.pl w Kia Lotos Race 2011

Kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl wspiera unikatowy projekt Kia Motor Polska. Jako organizator Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup, ma zamiar przyczynić się do udziału w Kia Lotos Race - kobiet, chcących rozpocząć profesjonalne kariery wyścigowe.

fot. Kia

Kia Motors Polska powierzyła Motocaina.pl zadanie poinformowania o tej niecodziennej inicjatywie uczestniczek sportowych zawodów, organizowanych do tej pory przez kobiecy portal motoryzacyjny takich jak: Puchar Kobiet Motocaina.pl, rozgrywany na samochodach osobowych oraz Motocaina Cup – Kartingowy Puchar Kobiet. Zarówno założycielce serwisu Motocaina.pl, Katarzynie Frendl, która na co dzień wspiera przeróżne inicjatywy mające na celu promocję kobiet w sporcie motorowym, jak i całej redakcji portalu oraz organizatorowi Kia Lotos Race zależy, aby wśród zawodników pojawiło się jak najwięcej utalentowanych pań.

Logo Motocaina zdobi przedni i tylny zderzak Kia Picanto.
fia. Kia

– Kobiety zapisały się na kartach historii sportu motorowego jako zdeterminowane, żądne zwycięstwa zawodniczki. Michele Mouton, czy Jutta Kleinschmidt to najsłynniejsze przykłady utalentowanych kierowców, które często – w przeróżnych publikacjach wydanych po latach – przyznają, jak ciężko było rozpocząć swoją karierę w zdominowanych przez mężczyzn sportach, pozyskać sponsorów i zdobyć możliwość profesjonalnych startów. Dziś polski importer samochodów Kia sam przejawia inicjatywę wsparcia młodych, krajowych talentów, otwierając się na udział kobiet w sporcie motorowym. Mam nadzieję, że pomoc z mojej strony, oraz całej redakcji Motocaina.pl, składającej się przecież w dużej mierze z zawodniczek przeróżnych dyscyplin (wyścigów, rajdów zarówno samochodowych jak i motocyklowych) spowoduje, że wśród finalistów Kia Lotos Race zobaczymy kilka utalentowanych zawodniczek – mówi redaktor naczelna i właścicielka kobiecego portalu motoryzacyjnego Motocaina.pl

Z boku gokarta Caroli widnieje logo Motocaina.
fot. Kia

– Zarówno na kartach, którymi ścigać się będą finaliści, jak również na pucharowym Kia Picanto promującym Kia Lotos Race, zostaną umieszczone loga Motocaina. Wierzymy, że wsparcie kobiecego portalu motoryzacyjnego zwiększy udział pań w naszych zmaganiach. Doświadczenie Motocaina.pl w organizacji kartingowego pucharu dla kobiet może okazać się pomocne nie tylko w dystrybucji informacji o Kia Lotos Race, ale także w indywidualnych przypadkach, w objęciu pewnego rodzaju opieką, a być może, patronatem medialnym, najbardziej utalentowanych uczestniczek Kia Lotos Race. Mamy nadzieję również, że także udział w projekcie Klaudii Podkalickiej, która zaczynała swoją karierę w Kia Lotos Cup, przyniesie efekt w postaci zachęty kobiet do udziału w naszym projekcie  – uważa Monika Krzesak, Dyrektor Public Relations w Kia Motors Polska.

Klaudia Podkalicka podczas konferencji prasowej Kia Lotos Race.
fot. Kia

– Cieszę się, że mogę swoją obecnością w Kia Lotos Race sprzyjać zgłaszaniu się kobiet do zawodów i z miejsca deklaruję pomoc każdej kobiecie, chętnej do udziału w projekcie. Jednocześnie nowym wyzwaniem dla mnie jest egzaminowanie potencjalnych uczestników z wiedzy o tajnikach sportu motorowego, lecz wiem, że świetnie się w tej roli sprawdzę. Muszę jednak podkreślić, że zasady udziału i zdania testu z wiedzy, oraz późniejszych rywalizacji są dokładnie takie same zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Panie nie będą mieć taryfy ulgowej – podkreśla, Klaudia Podkalicka, kierowca wyścigowy i jednocześnie, egzaminatorka w Kia Lotos Race.

Niniejszym zachęcamy więc każdą panią spełniającą warunki Kia Lotos Race (m.in. wiek do 25 lat) do udziału w tym pomysłowym przedsięwzięciu, które nie tylko może umożliwić start profesjonalnej kariery zawodniczej, ale także ujawnić ukryte talenty, pomóc w pozyskaniu nowych sponsorów, patronatów medialnych oraz ułatwić realizację własnych marzeń.

Więcej o Kia Lotos Race na www.kialotosrace.pl

Zapraszamy też wszystkich od odwiedzenie profilu projektu na Facebook

http://www.facebook.com/home.php#!/pages/KIA-LOTOS-RACE/152881238107413

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze