Paris Hilton będzie uczestniczyć w Catalunya GP

Już w ten weekend będziemy mogli podziwiać Paris Hilton na torze GP w Hiszpanii.

Słodka czy drapieżna?
fot. blogo.it

Oczywiście Paris nie będzie startować w tych zawodach, ma się pojawić tam, jako kibic zespołu SuperMartxe VIP by Paris Hilton, którego jest twórcą oraz głównym sponsorem. Będzie to pierwsza z pięciu imprez, podczas których ta celebrytka, będzie promować swój team. Jak podsumowują tą wizytę żartownisie, należy z tej okazji wyjąć z szafy wszystkie biało-różowe skóry, oczywiście, jeśli ktoś takie w ogóle posiada.

Panna Hilton ma sponsorować swój team przez następne trzy lata. Cel, jaki postawiła swoim zawodnikom (Sergio Gadea, Maverick Vinales) to dostanie się do MotoGP w 2013 roku.

My, jako portal kobiecy mamy nadzieję, że w przyszłości da również szansę młodym zawodniczkom. I trzymamy kciuki, aby ten ambitny cel udało się jej zrealizować, gdyż każda inicjatywa wspierania sportu motorowego, jest godna pochwały. Nawet, jeśli za wszystkim stoi królowa celebrytów.

Najnowsze

O czym pamietać reanimując niemowlaka

Dzień Dziecka jest szczególną okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie najmłodszych.  O czym jednak należy pamiętać jeśli już dojdzie do wypadku,  a pasażerem jest niemowlak?!

 

Prawidłowe ułożenie palców podczas RKO
fot. PCK

10 rzeczy, o których należy pamiętać udzielając pierwszej pomocy niemowlakowi poszkodowanemu w wypadku drogowym:

1. Przed rozpoczęciem jazdy samochodem z niemowlakiem, należy pamiętać , aby delikatnie umieścić go w odpowiednim foteliku ( koniecznie homologowanym). Nie można też zapomnieć o zapięciu pasów. Ważne jest, aby pasy nie były zapięte zbyt mocno, ponieważ w momencie wypadku będą one pierwszą barierą, która uderzy w ciało maleństwa.

2. Jeśli już dojdzie do wypadku należy pamiętać, aby niemowlaka wyjmować z samochodu w foteliku. Dopiero po znalezieniu bezpiecznego miejsca podjąć próbę odpięcia pasów i wyjęcia z niego dziecka. Oczywiście jeśli nie ma możliwości wyjęcia fotelika,  wyjmując maleństwo  koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim ułożeniu ręki na plecach dziecka. (Własną dłonią, którą umieszczamy pod paszką, unieruchamiamy główkę i cały kręgosłup.

3. Po wyjęciu dziecka z fotelika, kładziemy go w bezpiecznym miejscu na płaskiej powierzchni, cały czas pamiętając o asekuracji.

4. Jeśli dziecko oddycha, cały czas sprawdzamy kontrolujemy jego oddech – nachylając się blisko ust niemowlęcia. Sprawdzając jego stan, poprzez delikatne przysuniecie ucha do ust niemowlaka, nie wolno odchylać jego główki do tyłu.  W przypadku kiedy oddech jest słabo wyczuwalny obserwujemy przez 10 sekund (!!! )czy klatka piersiowa się porusza.

5.  W przypadku kiedy mamy pewność, że dziecko oddycha możemy je okryć, tak aby nie traciło ciepłoty ciała, po czym wzywamy karetkę lub prosimy aby ktoś inny ją wezwał.  Do jej przyjazdu cały czas pamiętamy, aby co minutę kontrolować oddech dziecka.

6.  W przypadku kiedy nie mamy pewności, czy nasza pociecha oddycha, delikatnie rozbieramy dziecko, tak aby mieć możliwość przyjrzenia się z bliska klatce piersiowej. Jeśli mimo to nie widzimy żadnych oznak życia delikatnie ( trzykrotnie) wdmuchujemy powietrze w jego usta i nos – w przypadku niemowlaka należy pamiętać, aby były to „lekkie” podmuchy.  Warto dodać, że Jeśli klatka nie unosi się przy oddechach, należy przed każdym następnym jeszcze raz skorygować położenie głowy dziecka.

7. Jeśli oddech nie wróci rozpoczynamy RKO – uciskając opuszkami  dwóch palców klatkę piersiową w dolnej części mostka.

8. 30 uścisków najlepiej robić seriami po 10, aby utrzymać odpowiednie tempo (ok. 2 uścisków na sekundę). Po każdej 30. Należy wykonać 2 oddechy ratownicze.  Optymalnie 120 uścisków na minutę powinno dać rezultat.

9. Jeśli niemowlę nie wykazuje żadnych objawów, czynności kontynuujemy do skutku lub do przyjazdu karetki.

10. Jeśli istnieje możliwość, wskazane jest aby RKO wykonywały dwie osoby, aby zapewnić odpowiednie tempo uścisku

Najnowsze

Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak

Ducati wypuściło wyjątkowy motocykl z okazji, zbliżających się zawodów na górze Pikes Peak.

Pikes Peak Hill Climb to jedne z najciekawszych rajdów organizowanych na świecie, nazywanych często „Rajdem w Chmurach”. Zawodnicy z całego świata przyjeżdżają, aby zmierzyć się z górą. Długość trasy może was zaskoczyć, gdyż kierowcy mają do pokonania niecałe 20km, lecz należy zaznaczyć, że czeka na nich 156 zakrętów. Rajd zaczyna się na wysokości 1439m n.p.m., a kończy się na 2862m n.p.m. Zmiana ciśnienia, spowodowana różnicą poziomów, spowalnia refleks oraz osłabia siłę mięśni, a także obniża moc silników maszyn nawet o 30%

Na cześć sukcesu Grega Tracy z 2010 roku, powstało specjalne Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak, które możecie podziwiać w zamieszczonym filmie.

Charakteryzuje się ono specjalnym malowaniem w stylu Ducati Corse, sportowymi felgami w kolorze czerwonym oraz osłoną silnika w kolorze czarnym. Pikes Peak wyposażony jest w tłumik Termignoni wykonany z karbonu oraz niską owiewkę stworzoną z włókna węglowego. Zmodyfikowane zostały, także błotniki oraz siedzenie, które obszyto na czerwono. Czy w nowej odsłonie Multistrada poradzi sobie z wyzwaniem niesionym przez górę Pikes Peak w Kolorado, przekonamy się już pod koniec miesiąca.

Najnowsze

Piknik Rodzinny „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”

Chociaż statystyki wypadków na polskich drogach są optymistyczne daleko nam jeszcze do "wyników" z innych krajów, nie tylko europejskich. Dlatego też "Fundacja Jedź Bezpiecznie" postanowiła zorganizować Piknik Rodzinny pod hasłem "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".

Organizatorem Pikniku jest Fundacja Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego „Jedź Bezpiecznie”. Współgospodarzem Pikniku jest Zarząd Dzielnicy Warszawa Wola. Tytuł Promotora Bezpieczeństwa przyjął Poseł Michał Szczerba, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
fot. Fundacja „Jedź Bezpiecznie”

Podczas odbywającej się w Dniu Dziecka konferencji pod hasłem ” Dbamy o bezpieczeństwo dzieci”,  Fundacja ” Jedź Bezpiecznie” przedstawiła statystyki odnośnie sytuacji na polskich drogach w 2010 roku. Według danych, w minionym roku odnotowano 4239 wypadków z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. W ich wyniku 4586 dzieci zostało rannych, a 112 zginęło. Ze statystyk wynika, że do wypadków z udziałem najmłodszych najczęściej dochodzi w okresie czerwiec-sierpień. Podczas tych 3 miesięcy zginęło 45 dzieci, tj. ponad 40 proc. wszystkich ofiar w wieku 0-14 lat.

Dane dowodzą, że najmłodsi to najmniej świadomi i chronieni uczestnicy ruchu drogowego, których bezpieczeństwo w największym stopniu zależy od działań dorosłych.

Realizując swoje cele statutowe Fundacja „Jedź Bezpiecznie” podjęła się organizacji Pikniku Rodzinnego „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”, której podstawowym zadaniem jest edukacja dorosłych w zakresie zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – zarówno jako pasażerom, jak i rowerzystom oraz pieszym.

Piknik odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca na w Parku im. E. Szymańskiego na warszawskiej Woli. Program imprezy jest bardzo interesujący. Goście będą mieli okazje między innymi skorzystać z porady specjalistów w zakresie odpowiedniego doboru fotelików samochodowych dla dzieci oraz odbyć praktyczne ćwiczenia z montażu różnych typów fotelików samochodowych dla dzieci w różnych modelach samochodów.

 

Poza tym w programie:

– porady specjalistów dotyczące odpowiedniego wykorzystania fabrycznie montowanych elementów podnoszących bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem,
– największe i najnowocześniejsze w Polsce miasteczko ruchu drogowego,
– egzamin na kartę rowerową,
– pokazy obowiązkowego i zalecanego wyposażenia rowerów,
– porady ekspertów dotyczące pakowania bagażu na wyjazdy rodzinne oraz bezpiecznego przewożenia rowerów samochodem,
– ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy medycznej – zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym,
– symulatory dachowania i zderzenia,
– pojazdy elektryczne,
– wystawa pojazdów i sprzętu ratownictwa drogowego,
– wiele konkursów, zabaw i atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Wstęp na Piknik, który rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 19.00 jest bezpłatny, dlatego wszystkich goraco zachęcamy do udziału.

Patronat Honorowy nad Piknikiem objęli: Minister Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Prezydent M. St. Warszawy. Partnerami Pikniku są m.in. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego, Polski Czerwony Krzyż i PKP Polskie Linie Kolejowe.

Najnowsze

ONZ walczy o bezpieczeństwo na drogach

"Dekada działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego 2011-2020" to program, jakim Organizacja Narodów Zjednoczonych chce przyczynić się do eliminowania głównych czynników ryzyka i tym samym zwiększenia bezpieczństwa na drogach.

Dr Etienne Krug, Dyrektor Departamentu zapobiegania przemocy i Urazom, Światowej Organizacji Zdrowia, Fundusz dla Bezpieczeństwa drogowego.
fot. krbrd

Konsekwencje wypadków drogowych mają szeroki zasięg społeczny i ekonomiczny. Dane są zastraszające. Według różnych szacunków liczba rannych w wypadkach drogowych  na całym świecie sięga od 20 do 50 milionów w skali roku.  Co oznacza, że co miesiąc znika z powierzchni jedno miasto wielkości Warszawy.

Celem ogłoszonego w 2010 roku programu „Decade of Action for Road Safety” jest ustabilizowanie, a co za tym idzie zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach w skali globalnej. Założeniem programu jest intensyfikacja i wsparcie działań prowadzonych na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym.

3 marca 2010 roku podczas odbywającej się debaty Zgromadzenia ONZ na temat światowego kryzysu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przyjęto rezolucję na temat poprawy światowego bezpieczeństwa drogowego, w którego gronie sponsorów znalazła się Polska. Nadrzędnym celem programu jest zrealizowanie działań, które zaskutkują rzeczywistym zmniejszeniem liczby zabitych i rannych w wypadkach drogowych. Dziesięcioletni plan opracowany został przez Światową Organizację Zdrowia i Komisje Regionalne ONZ.

 

Michelle Yeoh, Ambasador Akcji –  Make a road safe – Uczyńmy drogi bezpiecznymi.
fot. krbrd

Wezwane do dalszego podejmowania wysiłków na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego przez Zgromadzenie Ogólne Państwa Członkowskie mają za zadanie przede wszystkim wprowadzenie działań służących wyeliminowaniu głównych czynników ryzyka, takich jak: niestosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, nieużywanie kasków ochronnych, jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, braku dostosowania prędkości i jazda z niedozwoloną prędkością, czynniki rozpraszające uwagę kierowcy, np. pisanie i odbieranie SMS-ów czy rozmawianie przez telefon, a także brak odpowiedniej infrastruktury drogowej.

Poza działaniami polegającymi na  wzmocnieniu systemu zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego, jednym z podstawowych założeń programu jest prowadzenie edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego kładąc szczególny nacisk na sytuację niechronionych użytkowników dróg (pieszych, rowerzystów, motocyklistów) oraz użytkowników publicznych środków transportu. Program ma też obejmować działania, które mają poprawić sytuację ofiar wypadków ( zapewnienie lepszej opieki powypadkowej, w tym także rehabilitacji osób niepełnosprawnych).

Z polskiej strony w realizację programu mocno zaangażowała się Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie: http://www.dekadabrd.pl/dekada.html

 

Najnowsze