Papieski Golf trafi na aukcję

Podczas Światowych Dni Młodzieży, które właśnie się skończyły, papież Franciszek przemieszczał się Volkswagenem Golfem Sportsvan. Teraz samochód zostanie zlicytowany, a dochód przeznaczony na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców.

Przez kilka dni pielgrzymki papież Franciszek poruszał się jednym z kilku egzemplarzy Volkswagena Golfa Sportsvan. Samochody o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE, 3 POPE, K4 POPE skonfigurowano w podstawowej wersji wyposażeniowej Trendline, która wg cennika kosztuje od 70 490 zł. Pod maską każdego zamontowano silnik 1,2 o mocy 85 KM. Papież, który wielokrotnie podkreślał, że nie lubi luksusu i przepychu zażyczył sobie by poza podstawowym wyposażeniem na pokładzie były tylko dywaniki.

Jedno z aut, które uczestniczyło w czasie Światowych Dni Młodzieży trafi na licytację na stronie we4charity.com, w ramach akcji #Misericordes Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii. Potrzeba na nią aż 700 tys. zł. Reszta kwoty zostanie rozdysponowana na na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. 

Licytacja papieskich Golfów rusza 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. W ramach aukcji na cele charytatywne trafi również biały rower Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa oraz koszulka Jakuba Błaszczykowskiego.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze