Papieski Golf trafi na aukcję

Papieski Golf trafi na aukcję

01 sierpnia 2016
Podczas Światowych Dni Młodzieży, które właśnie się skończyły, papież Franciszek przemieszczał się Volkswagenem Golfem Sportsvan. Teraz samochód zostanie zlicytowany, a dochód przeznaczony na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców.

Przez kilka dni pielgrzymki papież Franciszek poruszał się jednym z kilku egzemplarzy Volkswagena Golfa Sportsvan. Samochody o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE, 3 POPE, K4 POPE skonfigurowano w podstawowej wersji wyposażeniowej Trendline, która wg cennika kosztuje od 70 490 zł. Pod maską każdego zamontowano silnik 1,2 o mocy 85 KM. Papież, który wielokrotnie podkreślał, że nie lubi luksusu i przepychu zażyczył sobie by poza podstawowym wyposażeniem na pokładzie były tylko dywaniki.

Jedno z aut, które uczestniczyło w czasie Światowych Dni Młodzieży trafi na licytację na stronie we4charity.com, w ramach akcji #Misericordes Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii. Potrzeba na nią aż 700 tys. zł. Reszta kwoty zostanie rozdysponowana na na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. 

Licytacja papieskich Golfów rusza 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. W ramach aukcji na cele charytatywne trafi również biały rower Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa oraz koszulka Jakuba Błaszczykowskiego.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!