Papieski Fiat 500L na sprzedaż

Fiat 500L, którym papież Franciszek podróżował po Stanach Zjednoczonych podczas swojej historycznej wizyty zostanie zlicytowany.

Kilka miesięcy temu doszło do historycznej wizyty papieża w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy amerykańscy politycy przemieszczali się opancerzonymi SUV-ami lub limuzynami, przywódca kościoła podróżował zwykłym Fiatem 500L, który przetransportował go do Białego Domu oraz Kongresu.

Egzemplarz pomalowany w czarnym kolorze wybrany przez papieża Franciszka trafi niebawem pod młotek. Licytacja zostanie przeprowadzona podczas corocznego Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na rzecz archidiecezji rzymsko-katolickiej w Filadelfii, a następnie samochód trafi na targi motoryzacyjne w tym mieście.

Nie jest to jedyny samochód, którym podróżował papież podczas wizyty w USA. Franciszek używał jeszcze specjalnie przygotowanego białego Jeepa, który został pozbawiony bocznych drzwi na życzenie papieża, w celu lepszego kontaktu z ludźmi.

https://www.youtube.com/watch?v=0YlsmP4Au-M 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze