Paula Lazarek

Pandemiczna reklama Lamborghini chwyta za serce. Koniecznie zobaczcie!

Święta, święta i po świętach. Jeśli jednak jeszcze nie macie dość bożonarodzeniowych reklam i kreacji w telewizji to warto zobaczyć reklamę od Lamborghini, która porusza bardzo poważny problem dzisiejszych czasów.

Pracownicy luksusowej marki Lamborghini na święta zaproponowali edukacyjną reklamę swoich samochodów, w której porusza poważny problem związany z szerząca się pandemią na świecie i ograniczonymi możliwościami przemieszczania się. 

Nie da się ukryć, że wszelkie obostrzenia związane z COVID-19 spadły na nas jak grom z nieba i wielu z nas miało wrażenie, że nieodwracalnie zmieniły się nasze życia. W reklamie Lamborghini możemy przyjrzeć się relacji ojca z synem, których wspólną pasją są supersamochody. Pomimo dystansu, który ich dzieli – pasja jest silniejsza niż jakiekolwiek obostrzenia. Koniecznie zobaczcie poniższy film!

Najnowsze

Cyfrowy asystent pomaga w rozwoju i produkcji modeli Porsche!

Porsche wzbogaca gamę swoich produktów o cyfrowego asystenta Sounce, który będzie wyróżniać się lepszą zdolnością wykrywania szumów tła – na przykład podczas testów podzespołów samochodu.

Sounce korzysta z technologii, która – wykorzystując metody uczenia głębokiego – może niezawodnie i precyzyjnie wykrywać hałas, na przykład podczas testów wytrzymałościowych. W szczególności pozwala to odciążyć inżynierów odpowiedzialnych za rozwój, którzy normalnie muszą być osobiście obecni podczas takich testów. Asystent umożliwia również dokładniejszą dokumentację błędów i upraszcza analizę ich pierwotnych przyczyn.

Nowa technologia bazuje na wykrywaniu anomalii i może być wykorzystywana w różnych obszarach – na przykład podczas testów, w których liczne różne sygnały akustyczne utrudniają analogową analizę „na słuch”.

Opracowywanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu to nasza podstawowa kompetencja – i dlatego jest jednym ze strategicznych obszarów naszej działalności. Sounce w imponujący sposób demonstruje możliwości, które oferują nasi eksperci, w szczególności ci od zaawansowanych technologii. – powiedział Mattias Ulbrich, dyrektor generalny Porsche Digital GmbH.

Najnowsze

58.Rajd Barbórka 2020: wirtualne ściganie, prawdziwe emocje!

Filip Pasula został zwycięzcą pierwszej edycji Wirtualnej Barbórki. W finałowych zawodach wzięła udział dziesiątka najlepszych kierowców z kilkudniowych eliminacji oraz zwycięzca rywalizacji w kategorii Junior.

Finały Wirtualnej Barbórki uświetniło swoją obecnością wielu znakomitych kierowców. Gościnnie w rywalizacji wzięli udział między innymi Janek Kisiel, drugi kierowca tegorocznego DTM Challenge i Miko Marczyk, rajdowy mistrz Polski w klasyfikacji generalnej z sezonu 2019.

58.Rajd Barbórka 2020: wirtualne ściganie, prawdziwe emocje!

Wirtualna Barbórka okazała się być dużym sukcesem. Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem zarówno fanów rajdów, jak i tych, którzy regularnie ścigają się na symulatorach. Myślę, że wirtualna wersja kultowej imprezy i kultowego Kryterium Asów na stałe wpisze się w nasz kalendarz i będzie swego rodzaju prologiem do prawdziwej walki na odcinkach specjalnych. – podsumował finały dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

58.Rajd Barbórka 2020: wirtualne ściganie, prawdziwe emocje!

Finały pierwszej edycji Wirtualnej Barbórki można było śledzić w bezpośrednim przekazie w mediach społecznościowych. Trwająca blisko cztery godziny relacja na żywo dotarła łącznie do ponad 30 tysięcy odbiorców. Sama trasa Kryterium Asów została szczegółowo odwzorowana na podstawie specyfikacji z sezonu 2019, a rywalizacja toczyła się w środowisku uznanej przez fanów wirtualnego ścigania gry Asseto Corsa. Na oficjalnej stronie internetowej Rajdu Barbórka udostępniony został plik instalacyjny z trasą odcinka Karowa, który można pobrać bezpłatnie, podobnie jak specyfikację samochodu Ford Fiesta R5.

58.Rajd Barbórka 2020: wirtualne ściganie, prawdziwe emocje!

Najnowsze

Ustąp pierwszeństwa? Ten kierowca nie zna takiego pojęcia

Niektórzy kierujący uważają, że skoro na drodze panuje mały ruch, to mogą na nią wjechać bez patrzenia. To poważny błąd.

Większość poniższego nagrania to zapis tego, jak jego autor jedzie prosto niemal pustą drogą. Coś zaczyna się dziać dopiero od 0:58. Widzimy znaki informujące, że zbliża się on do skrzyżowania i że ma na nim pierwszeństwo.

Wymuszenie pierwszeństwa zakończone dachowaniem

Tylko co mu z tego pierwszeństwa, skoro z prawej strony nadjechał kierowca Volvo, który bez patrzenia wjechał mu prosto przed maskę. Sądził, że niewielki ruch zdejmuje z niego obowiązek upewnienia się, czy nic nie jedzie drogą z pierwszeństwem?

Najnowsze

Kierowca zerwał sieć trakcyjną. Aż iskry poszły!

Bohater tego nagrania wykazał się wyjątkową nieostrożnością, co miało poważne konsekwencje dla wielu osób.

Wydaje się, że kierowca wywrotki nie ma trudnego zadania – dojechać na miejsce, wykiprować (zwykle pod koniec podjeżdżając trochę do przodu, żeby pozbyć się całego ładunku) i opuścić wywrotkę. Tyle teoria. Praktyka bywa niestety taka, że kierowcy zapominają o tym ostatnim kroku i wyjeżdżają na drogi.

Po co ostrzec kierowcę i zapobiec nieszczęściu, kiedy można za nim jechać i mieć ubaw nagrywając go

Uniesiona wywrotka stwarza poważne zagrożenie, ponieważ zaburza stabilność pojazdu i może w coś uderzyć. Tym razem nieuważny kierowca zawadził o trakcję kolejową na przejeździe. Jej zerwanie doprowadziło do wstrzymania ruchu pociągów na tym odcinków i konieczności kierowania ich na objazdy.

Najnowsze