Panda wyjeżdża z Polski
Mówiło się o tym od dawna, ale mimo wszystko łudziliśmy się, że może Włosi zmienią zdanie. Niestety, jedynie dotychczasowa wersja Pandy będzie produkowana w kraju, a jej nowa odmiana we włoskim mieście Pomigliano pod Neapolem.
![]() |
|
fot. Fiat
|
Plotki o produkcji nowej, trzeciej generacji Pandy we Włoszech, a nie w Tychach pojawiły się jeszcze w grudniu 2009 roku. Źródło było poważne, bo o planach mówił szef koncernu Sergio Marchionne.
Panda była zawsze chlubą tyskiej fabryki Fiata, jest to zresztą jeden z najlepiej sprzedających się małych samochodów w Europie. Produkcja auta, który zdobył tytuł Samochodu Roku ma być nieoficjalnie zastąpiona wytwarzaniem Lanci Ypsilon, której debiut również zaplanowany jest na rok 2011.
Nowy Fiat Panda ma być dostarczany przez Włochów na rynek w 280 tysiącach egzemplarzy od drugiej połowy 2011. Dzięki temu projektowi włoska fabryka otrzyma ogromne dofinansowanie w wysokości 700 mln euro.
Żródło: Autonews.com
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach

Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Łaskawe Panie. Proszę nie pisać głupstw, bo a nuż ktoś to przeczyta (w co szczerze wątpię). Otóż panda będzie nadal produkowana w Polsce, w fabryce Fiata Auto Poland w Tychach. Być może nowa jej wersja będzie wytwarzana poza Polską (nie ma jeszcze decyzji), ale dotychczasowa odmiana NA PEWNO POZOSTANIE W TYCHACH. Życząc miłych świąt Wielkiej Nocy życzę równocześnie przynajmniej minimalnej ilości profesjonalizmu. Nawet na tak niezbyt popularnych stronach jak ta profesjonalizm jest wskazany!
Anonymous - 5 marca 2021
Łaskawe Panie. Proszę nie pisać głupstw, bo a nuż ktoś to przeczyta (w co szczerze wątpię). Otóż panda będzie nadal produkowana w Polsce, w fabryce Fiata Auto Poland w Tychach. Być może nowa jej wersja będzie wytwarzana poza Polską (nie ma jeszcze decyzji), ale dotychczasowa odmiana NA PEWNO POZOSTANIE W TYCHACH. Życząc miłych świąt Wielkiej Nocy życzę równocześnie przynajmniej minimalnej ilości profesjonalizmu. Nawet na tak niezbyt popularnych stronach jak ta profesjonalizm jest wskazany!