Pan America i Bronx na targach Poznań Motor Show

Pan America i Bronx na targach Poznań Motor Show

07 lutego 2020
2
Nowe modele Harley-Davidson zostaną po raz pierwszy zaprezentowane polskiej publiczności. To pierwsza i zarazem jedyna szansa, aby zobaczyć je na żywo zanim pojawią się w salonach producenta.

Motocykle miały swoją premierę na targach EICMA w Mediolanie, gdzie przedstawiono również informacje o najnowszym silniku Harley-Davidson V-Twin - Revolution Max. To całkowicie nowy silnik w układzie V, zaprojektowany dla nowej serii motocykli Harley-Davidson. Powstał w dwóch pojemnościach: 1250 cm3 i 975 cm3, które trafiły odpowiednio do modeli Pan America i Bronx. Nowe jednoślady trafią na rynek jesienią tego roku, jednak już za niespełna dwa miesiące uczestnicy targów Poznań Motor Show będą mogli zobaczyć je z bliska. 

Oba motocykle napędzane są całkowicie nowymi, chłodzonymi cieczą silnikami Revolution Max. Silnik ten, stworzony do napędzania serii nowych modeli motocykli Harley-Davidson, został zaprojektowany tak, aby oferować elastyczne osiągi w szerokim zakresie mocy generowanej przy wysokich obrotach silnika. Dzięki zminimalizowanej masie i zmaksymalizowanej wydajności, silnik Revolution Max zapewnia wąski profil układu napędowego, który jest zintegrowany z motocyklem jako centralny element ramy, tak aby obniżyć środek ciężkości i poprawić prowadzenie. Ten lekki układ napędowy posiada wewnętrzne wałki wyrównoważające, które eliminują drgania silnika, zwiększając komfort jazdy i wytrzymałość pojazdu. Silnik wygląda potężnie i ma wyraźnie zaznaczony profil, a do tego  jego konstrukcja jest zarówno klasyczna jak i współczesna, mocna 
i elegancka - stanowiąc przykład kolejnego, dokonanego przez firmę Harley-Davidson doskonałego połączenia stylu i osiągów. 

 

  Komentarze

  Kaczorek
  09 lutego 2020 10:28
  ... a dzięki wyjątkowej cenie będą one dostępne jedynie dla wąskiej grupy kolekcjonerów.
  ZZR1400 > Kaczorek
  10 lutego 2020 11:50
  Cena w przypadku H-D wcale nie jest wyższa niż konkurencji (często niższa), tyle tylko że konkurencja jest lepsza.. Kto kupi Pan America mając jako alternatywę GS1250 lub KTM-a?