Paczka z DHL dostarczona do Audi

Na całkiem dziwny pomysł wpadła centrala niemieckiej marki w połączeniu z tamtejszym oddziałem firmy kurierskiej DHL. Już niedługo paczkę będzie można dostarczyć... do samochodu.

Brzmi to trochę jak spóźniony żart primaaprilisowy, ale wygląda na to, że jest to całkowicie poważny pomysł. Usługa ruszy pilotażowo w Monachium, gdzie użytkownicy Amazon Prime będą mogli wybrać swoje Audi jako miejsce dostarczenia przesyłki. 

Centrala logistyczna będzie dostarczać kurierom współrzędne samochodu, dzięki czemu będzie mógł dostarczyć przesyłkę do bagażnika samochodu. Dostęp do auta będzie możliwy za pomocą tymczasowego, cyfrowego kodu. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak konkretnie będzie to działać, ale dostęp do bagażnika będzie niedostępny po wstawieniu tam paczki. Prawdopodobnie zostanie stworzona specjalna aplikacja, która pozwoli na tymczasowy dostęp do auta. 

Oczywiście rodzi to wiele znaków zapytania, ale producent zapewnia, że będzie to w pełni bezpiecznie. Na razie usługa pilotażowa będzie dostępna tylko w Monachium. W niedługim czasie będzie również testowany odbiór przesyłek do nadania.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze