Oto zmodernizowane Audi TT RS

Nowe TT RS nie oferuje więcej mocy, ani lepszych osiągów. Ma za to bardziej świeży wygląd i daje sporo możliwości personalizacji. W salonach pojawi się wiosną.

Dynamicznego wyglądu nowemu Audi TT RS nadają zupełnie przeprojektowany przód oraz rzucający się w oczy tył. Logotyp quattro w kolorze matowego tytanu umieszczono w dolnej części błyszczącego czernią grilla osłony chłodnicy Singleframe, której rama jest z kolei matowo czarna. Boczne wloty powietrza, które zostały po raz kolejny powiększone, podzielono pionowymi listwami. Tuż za grillem osłony chłodnicy utrzymanym w typowym dla modeli typu RS wzornictwie plastra miodu, umieszczono dodatkowe chłodnice. Boczne wloty powietrza rozciągają się prawie do wnęk kół przednich, co sprawia, że nowe TT RS sprawia wrażenie jeszcze szerszego.

Spojler rozciągający się na całą szerokość przodu pojazdu lakierowany jest standardowo w kolorze nadwozia, ale dostępne są też wersje w kolorze matowego aluminium lub błyszczącej czerni. Nakładka na nowo zaprojektowanych progów TT RS również utrzymana jest w barwie błyszczącej czerni. Obudowy lusterek zewnętrznych dostępne są albo w kolorze karoserii, albo matowego aluminium, błyszczącej czerni lub karbonu.

W nowym Audi TT RS w standardzie znajdziemy diodowe reflektory przednie, a opcjonalne Matrix LED, które płynnie regulują zakres świateł drogowych. Z kolei opcjonalne tyle światła OLED dają krótki pokaz po otworzeniu auta. 

Z tyłu zastosowano zaprojektowany na nowo, ruchomy spojler z bocznymi skrzydełkami. Po obu stronach zderzaka pojawiły się pionowe wcięcia. Typowe dla modeli RS są dwie owalne końcówki rur wydechowych.

https://www.youtube.com/watch?v=f3-XLLZjuKY

Nowe Audi TT RS dostępne będzie w ośmiu różnych kolorach nadwozia, w tym w zarezerwowanym dla RS-ów zielonym kolorze Kyalami oraz nowych: pomarańczowym Pulse i niebieskim Turbo. W skład pakietu stylistycznego „błyszcząca czerń” wchodzą wykończone w tym kolorze: cztery pierścienie – logo Audi oraz logo modelu TT RS w przodzie oraz opcjonalnie w tyle pojazdu. Program Audi exclusive oferuje całą gamę możliwości indywidualizacji nowego Audi TT RS.

Sportowe fotele RS pokryte alcantarą i romboidalnymi przeszyciami, opcjonalnie mogą być pokryte skórą Fine Nappa, a przeszycia mogą mieć wzór plastra miodu. Dodatkowo logotypy RS na oparciach foteli, na kierownicy, na tapicerce drzwi i na gałce zmiany biegów, podkreślają sportowy charakter modelu.

Nowy pakiet stylistyczny RS dodaje czerwone lub niebieskie akcenty na wywietrznikach, pasach bezpieczeństwa i na matach podłogowych, na których widnieje też logo RS. Poszerzony pakiet stylistyczny RS oferuje dodatkowo kontrastowe elementy stylistyczne na fotelach i na konsoli środkowej.

Pięciocylindrowy silnik  2.5 TFSI generuje niezmienione 400 KM mocy oraz 480 Nm momentu obrotowego (osiąganego w przedziale od 1950 do 5850 obr./min). Przekazywane są one do napędu na cztery koła quattro za pośrednictwem siedmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Wersja coupé od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3,7 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h, a na życzenie, ograniczenie to może zostać zmienione na 280 km/h. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze