Oto Renault Clio piątej generacji

Oto Renault Clio piątej generacji

31 stycznia 2019
14
2
Piąta generacja Clio upodobniła się do pozostałych modeli Renault, ale zachowała przy tym typowy dla siebie charakter. Dostępna będzie między innymi w usportowionej wersji R.S. Line oraz ekskluzywnej INITIALE PARIS.

Nowe Clio ma linie przypominające wcześniejszą generację, ale jest bardziej wyraziste. Opływowy kształt podkreślają przetłoczenia na masce, a poniżej znajduje się większy grill oraz na nowo zaprojektowany zderzak,w którym centralnie umieszczono obszerny wlot powietrza. Przednie reflektory zostały wykonane w technologii Full LED, która jest dostępna od podstawowej wersji wyposażenia. Układ świateł w kształcie litery C jest charakterystyczny dla gamy Renault. Auto jest o 14 mm krótsze niż jego poprzednik (długość 4048 mm, szerokość 1798 mm), ale ma bardziej przestronne wnętrze. Zawieszenie obniżono o 30 mm (wysokość 1440 mm), aby uzyskać lepsze właściwości aerodynamiczne.

Projektując bagażnik chciano stworzyć przestrzeń o kształcie zbliżonym jak najbardziej do sześcianu. System nagłośnienia BOSE został w pełni zabudowany i nie zajmuje miejsca w bagażniku, którego pojemność zwiększyła się do 391 litrów. Dodatkowe 26 litrów pojemności zapewniają schowki rozmieszczone we wnętrzu pojazdu. Podwójna podłoga ułatwia załadunek, a przestrzeń bagażową można szybko zwiększyć po złożeniu tylnych foteli.

Nowe Clio będzie dostępne w kilku nowych kolorach, m.in. Orange Valencia, Brązowy Vison i Niebieski Celadon. Orange Valencia. Głębia i połysk koloru to efekt zastosowania specjalnej, zabarwionej pomarańczowym pigmentem powłoki zewnętrznej, która została wykorzystana w branży motoryzacyjnej po raz pierwszy. Nowe Clio będzie dostępne w 11 kolorach i z trzema pakietami personalizacji nadwozia (czerwonym, pomarańczowym i czarnym).

Wraz z premierą nowego Clio na rynek zostanie wprowadzona również wersja R.S. Line. Zastąpi ona znane z wcześniejszej generacji pakiety GT Line pozwalające na sportową stylizację nadwozia i wnętrza. Przód został wyposażony w aerodynamiczną listwę, która należy do charakterystycznych elementów modeli R.S. Wyróżnia się również specjalnym grillem z motywem plastra miodu, 17-calowymi obręczami kół oraz bardziej atletycznym tyłem.

We wnętrzu znajdziemy kolejne, typowe dla linii R.S. akcenty, takie jak sportowe fotele, które zapewniają lepsze podparcie, wstawki z włókien węglowych, kierownicę obszytą perforowaną skórą z charakterystycznym logo R.S., aluminiowe nakładki pedałów, czarną tapicerkę z kontrastowymi czerwonymi przeszyciami i lamówką.

Wersja INITIALE PARIS jest oferowana w modelach Renault z wyższych segmentów (Talisman, Koleos i Espace). Pojawi się również w Nowym Clio (wersja ta nie będzie dostępna na rynku polskim). Nadwozie tej odmiany wyróżnia się chromowanymi akcentami na obramowaniach szyb, listwach ochronnych na progach drzwi i grillu, który podobnie jak przednie nadkola został ozdobiony emblematem INITIALE PARIS. Wnętrze Clio w tej wersji jest dostępne w dwóch liniach kolorystycznych - czarnej i szarej. Fotele wykończone pikowaną skórą oraz specjalna skórzana kierownica podkreślają charakter wnętrza.

Komentarze

Michał
01 lutego 2019 20:55
Całkiem ładny
adam
11 lutego 2019 22:09
bardzo ładne