Quantcast
Karolina Chojnacka

Oto nowa era wyścigów. Zobaczcie, jak wygląda bolid Formuły 1 na sezon 2022

Formuła 1 zaprezentowała koncepcję bolidu zgodnego z przepisami na sezon 2022.

Nadchodzi, czy raczej nadjeżdża, długo wyczekiwana rewolucja techniczna w Formule 1! Głównym celem gruntownej modyfikacji przepisów jest wyrównanie stawki i polepszenie widowiska na torze, czyli ułatwienie wyprzedzania. Konstrukcja samochodu ma ułatwić podążanie za rywalem.

Bolid Formuły 1 na sezon 2022
Bolid Formuły 1 na sezon 2022, fot. materiały prasowe / Formuła 1

Formuła 1 zaprezentowała światu koncepcję bolidu zgodnego z przepisami na sezon 2022. Przednie skrzydło jest większe, ale z płaskim nosem, z kolei konstrukcja tylnego skrzydła została uproszczona. Większość siły docisku pochodzić ma z podłogi – wrócono do koncepcji efektu przypowierzchniowego. Samochody wyposażone będą w 18-calowe koła (opony nadal dostarczać będzie Pirelli), z osłoniętymi felgami.

Rewolucja techniczna w Formule 1, na którą tak wielu czekało, oznaczająca wiele zmian w budowie samochodów, miała nadejść już w tym sezonie. Plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Włodarze serii nie chcąc narażać zespołów na dodatkowe koszty w czasach kryzysu, postanowili odroczyć wejście w życie nowych regulacji na sezon 2022.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze