Oto najstarszy właściciel nowego Forda Mustanga

Lennart Ribring to 97-letni Szwed, który całkiem niedawno sprawił sobie nowego Forda Mustanga, stając się tym samym najstarszym właścicielem amerykańskiej ikony motoryzacji. Jego przygoda z Mustangami trwa ponad 50 lat.

Mieszkaniec Szwecji, urodzony w 1919 roku zdał egzamin na prawo jazdy w wieku 18 lat, czyli w 1937. Zanim pierwsza generacja Mustanga pojawiła się na rynku, minęło jeszcze sporo czasu.

Lennart był jednym z pierwszych nabywców Mustanga w Szwecji, gdy 50 lat temu po raz pierwszy zdecydował się na taki samochód Pięć dekad później podjął podobną decyzję i stał się najstarszym właścicielem takiego modelu na świecie. Co ciekawe, jest nadal aktywny zawodowo. Pracuje na niepełnym etacie jako księgowy. Mimo zaawansowanego wieku nadal jest sprawnym kierowcą, co potwierdza jego syn Michael. Twierdzi, że ojciec ma dobry wzrok, reakcje są w normie, a do tego potrafi prowadzić z pewnością, której brakuje wielu kierowcom.

Kupując nowego Mustanga zdecydował się na wersję V8 z pięciolitrowym silnikiem. Jednostka rozwija moc 420 KM i 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość trafia na tylną oś. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze