Oto najdroższe opony świata

Zastanawialiście się kiedyś, ile mogą kosztować najdroższe opony samochodowe na świecie? Pewnie obstawiacie kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Nic bardziej mylnego.

Kilka lat temu było głośno o oponach przeznaczonych do Bugatti Veyron. Najszybszy i najdroższy samochód na świecie został odziany w specjalne opony Michelin Super Sport, które kosztują jakieś 30 tys. dolarów za komplet. Za taką kwotę można kupić niezły, a na dodatek sportowy, samochód. Szczególnie, gdy mamy świadomość, że wystarczą na 15 minut jazdy z maksymalną prędkością. 

Kilka dni temu swój nowy produkt pokazała firma z branży oponiarskiej mająca siedzibę w Dubaju. Zaprezentowała najbardziej luksusowe opony na świecie. Pakiet takiego ogumienia kosztuje 600 tys. dolarów. To wystarczyło aby umieścić je w Księdze Rekordów Guinessa pod pozycją „Najdroższy zestaw opon samochodowych na świecie”.

W czym tkwi sekret tej ceny? Opony zostały wzbogacone szachownicą z 24-karatowego złota oraz logo firmy wysadzane diamentami. Nie mamy pojęcia jaki jest sens kupowania takich opon, ale widocznie na Bliskim Wschodzie mają mocne argumenty. Zakładamy, że opony od firmy Zenises nie zapewniają lepszej przyczepności niż Pirelli P Zero czy Bridgestone Potenza. Kolejny problem jest taki, że są dostępnie w bardzo nietypowym rozmiarze 295/35ZR21 107Y.

Najnowsze

Katarzyna Frendl

Skoda Muzem w Mlada Boleslav – dlaczego warto je odwiedzić?

Zaledwie godzinę drogi od Pragi, w niedużej miejscowości Mlada Boleslav, znajduje się nie tylko fabryka Skody, ale i ciekawe muzeum, które warto odwiedzić. Dlaczego?

Najnowsze

Edyta Klim

Wendy Marquis i jej samochody na płótnie

Po przeprowadzce do Montany, Wendy Marquis zakochała się w starych, zniszczonych ciężarówkach. Postanowiła dać im drugie życie w swoich obrazach i odkrywać ich historię.

Wendy urodziła się w Pensylwanii i od dziecka miała okazję poznawać sztukę światowej sławy artystów, gdyż jej mama miała pokaźne zbiory obrazów i własną galerię. Swój talent rozwinęła dzięki szkole przy Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, a gdy wychowała nieco dwójkę dzieci postawiła na własną firmę, prowadzącą warsztaty z malarstwa ściennego (mural) i wykończenia mebli. Po przeprowadzce z rodziną w 2006 roku do Montany, otworzyła swoją galerię i poszerzyła lekcje o zajęcie plastyczne.

Wtedy też postanowiła zająć się malarstwem na płótnie, a szczególnym uwielbieniem obdarzyła stare ciężarówki i pick-up’y:

– Gdy odkrywam stare ciężarówki, stodoły, skrzynie ziarna – to od razu wymyślam im rodzinną historię. Zastanawiam się, jak osadnik tam pracował i jak ludzie w fabryce składali GMC z 1938 roku, by on mógł zwozić siano. Dla mnie te maszyny są częścią krajobrazu Montany, nieodłącznie związaną z rytmem przyrody i życiem ludzi. Często pożyczam elementy z różnych scen, by zaspokoić własną estetykę. Koncentruję się na szczegółach tych ciężarówek, teksturze wyblakłego metalu i patynie starej farby. Skupiam się na tworzeniu romantycznej rzeczywistości z głębią i o rustykalnym smaku – mówi o swoich dziełach Wendy.

Jej prace można zamówić jako obrazy, printy i mniejsze kartki. Galerię samochodów możecie obejrzeć na stronie: http://www.wendymarquisart.com/store/categories/trucks oraz w cyklu zbliżeń: http://www.wendymarquisart.com/store/categories/closeups . Jednak marzeniem Wendy jest stworzenie naprawdę gigantycznego formatu, by dać więcej miejsca życiu na płótnie.

Najnowsze

Subaru bije rekord Wyspie Man

Japoński producent powrócił w tym roku na Wyspę Man. Cel jest jeden - poprawić dotychczasowy rekord na ponad 60-kilometrowym torze Snaefell Mountain Course. Mamy pierwszy film z tej akcji.

Najnowsze

Muhammad Ali w reklamie Porsche

Kilkanaście dni temu pożegnaliśmy legendarnego mistrza boksu - Muhammada Aliego. Był on jednym z bohaterów jednej z reklam Porsche 911, którą zaprzestano emitować po jego śmierci.

Reklama Porsche 911, w której jednym z bohaterów jest Muhammad Ali zniknęła z mediów i jest dostępna wyłącznie na kanale YouTube należącym do marki. Niemiecki producent ze względu na respekt dla ikony boksu postanowił zaprzestać emisji. W klipie o tytule „Compete” wystąpiło dwóch mistrzów w swoich kategoriach. Mamy tam nieżyjącego już amerykańskiego boksera, a także Magnusa Carlsena, który jest arcymistrzem szach. Obie postacie walczą w pojedynku przeciwko sobie, tak jakby nie istniała konkurencja w ich fachu. Porsche chciało podkreślić ideę, że ulepszony model 911 może być jedynym, który poprawi po nim dziedzictwo.

Emisja reklamy rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Zanim ją wyprodukowano, niemiecki producent poprosił obu mistrzów o zgodę na zatwierdzenie scenariusza. Nad postacią dublera grającego Muhammada Ali pracował jeden z jego byłych trenerów, aby upewnić się, że jego ruchy będą takie same.

Na przełomie roku na rynku pojawiło się lekko odświeżone Porsche 911. Wygląd zewnętrzny nie był rewolucyjny, natomiast najwięcej zadziało się pod maską, gdzie bazowy model jest wyposażony w trzylitrowy silnik typu bokser z podwójnym doładowaniem. Dzięki temu inżynierom Porsche udało się zwiększyć moc, a tym samym zmniejszyć spalanie. W modelu pojawił się także opcjonalny układ tylnych kół skrętnych, który ma poprawić właściwości jezdne.

https://www.youtube.com/watch?v=6oJXL398aBU 

Najnowsze