Oto Graham – przeżyje każdy wypadek

Wygląda trochę jak przybysz z innej planety, ale Graham to obecnie najtwardszy człowiek na Ziemi. Jest w stanie wyjść bez szwanku z każdego wypadku.

Graham jest interaktywną rzeźbą stworzoną na potrzeby kampanii bezpieczeństwa przeprowadzanej właśnie w Australii. Stworzyła go dwójka lekarzy i rzeźbiarka. Według nich Graham jest jedyną osobą na świecie zaprojektowana tak, by przetrwać wypadek samochodowy. 

Na pierwszy rzut oka przypomina kosmitę, ale jego wygląd nie jest przypadkowy. Graham nie ma szyi, co sprawia, że podczas wypadku nie może złamać karku. Jego twarz jest płaska, a gruba warstwa tłuszczu chroni nos i uszy. W powiększonej czaszce umieszczono włókna amortyzujące mózg przed obrażeniami, a pomiędzy żebrami umieszczono poduszki powietrzne niwelujące siły działające na ciało w czasie wypadku. Do tego jego skóra jest grubsza niż u normalnego człowieka, a kolana mogą się wyginać w każdym kierunku.

Postać Grahama powstała z silikony, włókna szklanego, żywicy i ludzkich włosów. Będzie główną atrakcją wystawy w State Library of Victoria, a potem ruszy w tournée po całej Australii promując przy tym bezpieczną jazdę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze