Oświetlaj – nie oślepiaj! Sprawdź bezpłatnie swoje światła!

Z danych Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że aż 98 proc. polskich kierowców doświadcza oślepiania przez inne samochody, a 40 proc. skarży się, że ich światła świecą źle lub za słabo. Na jakość oświetlenia pojazdów od lat zwracają uwagę także policjanci ruchu drogowego, dlatego w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Policja oraz stacje kontroli pojazdów prowadzą akcję bezpłatnej kontroli oświetlenia. Gdzie?

Problem nabiera szczególnego znaczenia właśnie teraz, w porze jesienno-zimowej, gdy zmrok zapada wcześniej a widoczność jest utrudniona również w ciągu dnia m.in. za sprawą niesprzyjających warunków atmosferycznych. Sprawne światła są gwarantem bezpieczeństwa na drodze.

Minimalizują ryzyko wypadku drogowego, gdyż te najtragiczniejsze w skutkach mają miejsce najczęściej na drogach nieoświetlonych w porze nocnej (to właśnie tam ryzyko wypadku śmiertelnego z pieszym jest 12-krotnie większe niż za dnia).

Lista-stacji-diagnostycznych.pdf

Dlatego w najbliższą sobotę (7 listopada) oraz 21 listopada w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Instytut Transportu Samochodowego, kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować światła swoich pojazdów na stacjach diagnostycznych pod Patronatem ITS oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów i Polskiego Związku Motorowego, a także na pozostałych stacjach, które przystąpiły do akcji.

Oświetlaj - nie oślepiaj! Sprawdź bezpłatnie swoje światła!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze