Agnieszka Serafinowicz

Opony Point S – ceny w Polsce. Co to za marka?

Point S to założona w 1971 roku w Niemczech sieć warsztatów i sklepów specjalizujących się przede wszystkim w produktach oponiarskich i serwisie opon oraz drobnych naprawach. Od niedawna pod tą marką znajdziemy również same opony. Ile kosztują? Co to za marka opon? Kto tak naprawdę stoi za technologią produkcji tego ogumienia? Wyjaśniamy.

Sieć Point S – w Polsce i na świecie

Sieć obejmuje ponad 5600 punktów sprzedaży w 45 krajach na całym świecie. To największa, niezależna od żadnego konkretnego producenta samochodów sieć serwisów samochodowych na świecie i największy, niezależny dealer opon. Firma ta jest obecna również w naszym kraju i to już od dłuższego czasu, bo pierwszy punkt tej marki w Polsce zadebiutował w 2001 roku. To w zasadzie motoryzacyjna franczyza. Model biznesowy jest w ogólnym pojęciu podobny do modelu, jaki na całym świecie forsuje sieć restauracji fast food McDonald’s. Oznacza to, że teoretycznie każdy przedsiębiorca, który spełni wymogi franczyzodawcy, może założyć własny punkt funkcjonujący pod marką sieci. I w rzeczy samej tak właśnie funkcjonuje ta sieć. Właściciele wielu punktów tej sieci są niezależnymi przedsiębiorcami.

Point S 4 Seasons model opony wielosezonowej

Point S – własna marka opon

Sieć niedawno wprowadziła do swojej oferty, oprócz opon firmowanych przez znanych na całym świecie dostawców, takich jak grupa Michelin, Goodyear, Continental, Bridgestone, Centra Exide, Pirelli czy Jenox, również własną markę Point S Tyres. Co to za opony? W ofercie znajdziemy różne modele zarówno do samochodów osobowych, vanów, SUV-ów i aut dostawczych, jak też produkty przeznaczone na sezon letni, zimowy, a także opony całoroczne. Firma nie ma własnej fabryki opon, fundamentem technologicznym i produkcyjnym opon marki Point S Tyres jest dobrze znany na rynku oponiarskim producent, firma Continental.

Marka oferuje obecnie trzy sezonowe linie produktowe opon: Point S Summerstar (opony letnie), Point S Winterstar (opony zimowe) oraz Point S 4 Seasons (opony całoroczne).

Opony Point S – ile kosztują?

Point S Summerstar to linia produktowa opon letnich, ich ceny są różne zależnie oczywiście od rozmiarów. Np. letnia opona Point S Summerstar 3 Van w rozmiarze 175/65 R14C kosztuje ok. 220 zł, co stawia markę na średniej półce na rynku opon.

W przypadku zimowej opony tej marki, w tym samym rozmiarze, cena jest nieco wyższa. Np. model Point S Winterstar 2 175/65 R14 wyceniany jest na ok. 350 zł za sztukę.

Najniższą cenę znaleźliśmy dla całorocznych opon Point S. Model Point S 4 Seasons 2 175/65 R14 udało nam się namierzyć w cenie ok. 175 zł za sztukę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze