Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje „e-salon na kołach”!

Opel właśnie ogłosił ceny zelektryfikowanego „salonu na kołach” i jednocześnie otworzył listę zamówień w Polsce. Model Zafira e-Life będzie dostępny w trzech wersjach Compact, Long lub Extra Long z dynamicznym silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM.

Zafira‑e Life oferowana jest w trzech długościach (Compact, Long, Extra Long) z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi. Ponadto większość wersji Zafiry-e Life ma poniżej 1,90 metra wysokości i dzięki temu zapewnia dostęp do typowych garaży podziemnych. 

Klienci mają do wyboru dwie wielkości najnowocześniejszych baterii litowo-jonowych, w zależności od potrzeb: 75 kWh i wiodący w swojej klasie zasięg do 330 km lub 50 kWh i zasięg do 230 km, obydwa w cyklu WLTP1.

Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje

Dzięki mocy 136 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm pochodzącemu z napędu elektrycznego, Zafira-e Life oferuje wyższą wydajność niż większość elektrycznych pojazdów wielofunkcyjnych (MPV). Elektronicznie ograniczona maksymalna prędkość do 130 km/h umożliwia jazdę autostradami przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu.

Akumulatory składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Umiejscowione pod przestrzenią ładunkową bez straty pojemności bagażnika względem wersji spalinowej, akumulatory dodatkowo obniżają środek ciężkości.

Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje

Każda Zafira-e Life jest przystosowana do różnych opcji ładowania – za pomocą terminala Wall Box, szybkiej ładowarki lub w razie potrzeby nawet kabla do ładowania z domowego gniazdka. Przy użyciu publicznej stacji ładowania (100 kW) prądem stałym (DC), ładowanie akumulatora 50 kWh do 80% stanu pojemności trwa tylko około 30 minut (około 45 minut dla akumulatora 75 kWh).

Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje

Dzięki funkcjom zdalnego sterowania „OpelConnect”, klienci mogą korzystać ze swoich smartfonów, aby sprawdzić stan naładowania baterii lub zaprogramować klimatyzację i czas ładowania. Ponadto oferta „OpelConnect” sięga od eCall i połączeń awaryjnych po wiele innych usług, takich jak status i informacje o pojeździe.

Nowy, w pełni elektryczny MPV Opla jest wyposażony w liczne systemy wspomagania kierowcy. Kamera i radar monitorują obszar przed pojazdem. System rozpoznaje nawet pieszych przechodzących przez ulicę i może rozpocząć manewr hamowania awaryjnego przy prędkościach do 30 km/h. 

Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje

Duży ekran dotykowy jest dostępny z systemami Multimedia i Multimedia Navi. Obydwa systemy oferują integrację ze smartfonem poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto. 

Ceny w Polsce:

  • Opel Zafira-e Life Compact (cena brutto w Polsce już za 208 550 zł za bardzo dobrze wyposażoną wersję Business; dostępny na początku 2021 r.)
  • Opel Zafira-e Life Long (cena brutto w Polsce już za 211 550 zł za wersję Business)
  • Opel Zafira-e Life Extra Long (cena brutto w Polsce już za 215 550 zł za wersję Business) 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze