Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje "e-salon na kołach"!

Opel Zafira-e Life już w Polsce. Wiemy, ile kosztuje "e-salon na kołach"!

14 września 2020
57
Opel właśnie ogłosił ceny zelektryfikowanego „salonu na kołach” i jednocześnie otworzył listę zamówień w Polsce. Model Zafira e-Life będzie dostępny w trzech wersjach Compact, Long lub Extra Long z dynamicznym silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM.

Zafira‑e Life oferowana jest w trzech długościach (Compact, Long, Extra Long) z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi. Ponadto większość wersji Zafiry-e Life ma poniżej 1,90 metra wysokości i dzięki temu zapewnia dostęp do typowych garaży podziemnych. 

Klienci mają do wyboru dwie wielkości najnowocześniejszych baterii litowo-jonowych, w zależności od potrzeb: 75 kWh i wiodący w swojej klasie zasięg do 330 km lub 50 kWh i zasięg do 230 km, obydwa w cyklu WLTP1.

Dzięki mocy 136 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm pochodzącemu z napędu elektrycznego, Zafira-e Life oferuje wyższą wydajność niż większość elektrycznych pojazdów wielofunkcyjnych (MPV). Elektronicznie ograniczona maksymalna prędkość do 130 km/h umożliwia jazdę autostradami przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu.

Akumulatory składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Umiejscowione pod przestrzenią ładunkową bez straty pojemności bagażnika względem wersji spalinowej, akumulatory dodatkowo obniżają środek ciężkości.

Każda Zafira-e Life jest przystosowana do różnych opcji ładowania – za pomocą terminala Wall Box, szybkiej ładowarki lub w razie potrzeby nawet kabla do ładowania z domowego gniazdka. Przy użyciu publicznej stacji ładowania (100 kW) prądem stałym (DC), ładowanie akumulatora 50 kWh do 80% stanu pojemności trwa tylko około 30 minut (około 45 minut dla akumulatora 75 kWh).

Dzięki funkcjom zdalnego sterowania „OpelConnect”, klienci mogą korzystać ze swoich smartfonów, aby sprawdzić stan naładowania baterii lub zaprogramować klimatyzację i czas ładowania. Ponadto oferta „OpelConnect” sięga od eCall i połączeń awaryjnych po wiele innych usług, takich jak status i informacje o pojeździe.

Nowy, w pełni elektryczny MPV Opla jest wyposażony w liczne systemy wspomagania kierowcy. Kamera i radar monitorują obszar przed pojazdem. System rozpoznaje nawet pieszych przechodzących przez ulicę i może rozpocząć manewr hamowania awaryjnego przy prędkościach do 30 km/h. 

Duży ekran dotykowy jest dostępny z systemami Multimedia i Multimedia Navi. Obydwa systemy oferują integrację ze smartfonem poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto. 

Ceny w Polsce:

  • Opel Zafira-e Life Compact (cena brutto w Polsce już za 208 550 zł za bardzo dobrze wyposażoną wersję Business; dostępny na początku 2021 r.)
  • Opel Zafira-e Life Long (cena brutto w Polsce już za 211 550 zł za wersję Business)
  • Opel Zafira-e Life Extra Long (cena brutto w Polsce już za 215 550 zł za wersję Business) 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!