Opel Crossland X – poznaj polskie ceny

Od kilku miesięcy znamy następcę Opla Merivy. Model Crossland X zadebiutował niedawno w Genewie, a zaledwie kilka dni temu producent poinformował o cenach.

Opel Crossland X to jedna z siedmiu premier zapowiadanych przez niemieckiego producenta na ten rok. Nowy model powstał przy współpracy koncernu PSA, który kilka tygodni przejął niemieckiego producenta samochodów. 

Instytut Samar poinformował o cenach nowego crossovera z Russelsheim. Podstawowa wersja Enjoy z napędem na przednie koła i silnikiem 1.2 (110 KM) kosztuje od 70 800 zł. Nieco lepiej wyposażona wersja Elite to wydatek rzędu 76 300 zł. 

Standardowa wersja jest dostępna z pięciobiegową skrzynią mechaniczną, ale za dopłatą można zamówić sześciobiegowy automat, który niezależnie od poziomu wyposażenia kosztuje 7 tys. zł.

Najmocniejszy benzyniak z silnikiem 1.2 130 KM pod maską kosztuje od 72 800 zł za wersję Enjoy. Za wersję Elite zapłacimy od 78 300 zł. 

Wachlarz jednostek obejmuje również wersję wysokoprężna. Jest to silnik 1.6 CDTI dostępny w wariantach 99 i 120 KM. Najtańszy Crossland X z dieslem pod maską kosztuje 74 300 (wersja Enjoy) lub 79 800 (wersja Elite). Ceny mocniejszych egzemplarzy kosztują od 80 tys. zł.

Na początku przyszłego roku będzie dostępna bazowa odmiana Essentia z silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 81 KM. Taki egzemplarz ma kosztować 59 950 zł, a lista wyposażenia standardowego obejmie tempomat, elektrycznie sterowane szyby przednie, światła do jazdy dziennej w technologii LED, radio z wejściem USB i Bluetooth, a także system automatycznego rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu.

 

Najnowsze

Nowe fotoradary w Warszawie ruszają do pracy

Koniec z bezkarnością piratów drogowych na warszawskich drogach. Przedstawiciel GITD poinformował kilka dni temu, że fotoradary w stolicy wrócą do pracy jeszcze w tym miesiącu, a pierwsze urządzenia wystartują już w poniedziałek 20 marca.

Chodzi o wszystkie fotoradary, które zakończyły służbę w lipcu 2015 roku, po tym jak odebrano Straży Miejskiej prawa do używania tego typu urządzeń. Od tamtego czasu większość stoi wyłączona i zabezpieczona charakterystyczną, czarną folią. 

Jednak urządzenia zostaną uruchomione ponownie pod szyldem Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. Pierwsze fotoradary ruszą już na przełomie marca i kwietnia, a nowy operator planuje uruchamiać sukcesywnie kolejne maszyny przez najbliższe tygodnie. W sumie jest ich 57.

Kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje o podpisaniu porozumienia pomiędzy Strażą Miejską, a GITD w kwestii przekazania urządzeń zainstalowanych przy warszawskich drogach. Jednak najpierw muszą odzyskać legalizację, która jest wydawana na okres 12 miesięcy.

Na początek ruszą fotoradary przy najważniejszych skrzyżowaniach. Oprócz mierzenia prędkości będzie rejestrowany przejazd na czerwonym świetle. 

Najnowsze

Najlepsze serwisy ASO – ranking JD Power

Firma badawcza JD Power opublikowała najnowszy raport zadowolenia klientów z usług oferowanych przez autoryzowane stacje obsługi (ASO). Zobaczcie, które marki wypadły najlepiej.

Najnowszy dokument JD Power powstał w oparciu o dane pochodzące z rynku amerykańskiego, ale powinien być interesujący również dla klientów ze Starego Kontynentu, ponieważ dostępność marek na obu kontynentach pokrywa się w dużym stopniu. 

Firma badawcza JD Power brała pod uwagę opinie właścicieli pojazdów w wieku od 1 do 5 lat. Ankieterzy pytali o poziom zadowolenia z usług, stosunek ceny do jakości, a także subiektywne odczucia dotyczące kontaktu z serwisem. Każdy element oceniano w skali punktowej od 0 do 1000 pkt.

W tegorocznym raporcie analitycy podkreślili kwestię poziomu usług w ASO, który cały czas się podnosi. W zeszłym roku średni wynik wynosił 782 punkty, a w tym roku wzrósł do 809 punktów. 

W rankingu marek premium najwyższa ocenę uzyskały autoryzowane serwisy należące do marki Lexus. Średni wynik to 874 punktów (na 1000 możliwych punktów). Japoński producent jako jedyny otrzymał ocenę „5”. Na drugim miejscu znalazło się Audi z wynikiem 869 punktów, a trzecia pozycja należy do Lincolna – 868 punktów. Na kolejnych pozycjach znalazły się takie marki jak: 4. Porsche (867 punktów), 5. Cadillac (865 punktów), 6. Jaguar (864 punkty) i 7. Mercedes (864 punkty). Marki znajdujące się na miejscach od 2. do 7. otrzymały ocenę „4”. Z kolei notę „3” otrzymały Infiniti i BMW. Słabe „2” uzyskały marki: Acura, Volvo i Land Rover.

 

 

Ranking marek popularnych otwiera Buick znajdujący się na pierwszym miejscu z wynikiem 860 punktów. Na drugiej pozycji uplasowało się Mini – 850 punktów.  Trzecie miejsce na podium zajęło GMC, a tuż za nim znalazły się Chevrolet i Nissan. Popularne w Europie marki – Kia, Subaru, Toyota, Volkswagen, Hyundai, Honda, Ford, Mitsubishi, Chrysler i Mazda – oceniono na „3”. Na ocenę „2” zasłużyły serwisy należące do marek Dodge, Ram, Jeep i Fiat, wchodzących w skład koncernu FCA.

 

 

 

Najnowsze

Kierowcy rekordowo tracą prawo jazdy za punkty

Polska policja wypowiedziała jakiś czas temu wojnę piratom drogowym, a ostatnie statystyki potwierdzają pierwsze efekty. Coraz częściej kierowcy tracą prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.

Z najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że każdego dnia co najmniej sześciu kierowców rozstaje się z prawem jazdy w wyniku przekroczenia limitu punktowego.

W zeszłym roku skierowano na powtórny egzamin aż 7,5 tys. osób. W przypadku 2,2 tys. kierowców chodziło o przekroczenie limitu punktów karnych. To wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2015. Specjaliści ostrzegają, że w najbliższym czasie te liczby mogą drastycznie wzrosnąć.

Niebawem policja otrzyma około 400 nowych, laserowych mierników prędkości, które pozwolą rejestrować obraz nawet z odległości 1200 metrów. Tym samym zwiększy się skuteczność takich pomiarów. 

Już w przyszłym roku zniknie możliwość redukowania 6 punktów karnych poprzez uczestnictwo w kursach doszkalających prowadzonych przez WORD-y. Ich koszt wynosi około 300 zł i zajmuje kilka godzin. Obecnie można skorzystać z takiego przywileju dwa razy w roku, ale od przyszłego roku będzie to niemożliwe. 

Według nowych przepisów, pierwsze przekroczenie limitu punktowego nie będzie skutkować zatrzymaniem uprawnień. Kierowca zostanie skierowany decyzją starosty na specjalny kurs doszkalający. Pod obyciu takiego szkolenia stan punktów zostanie wyzerowany, ale kierowca będzie pod specjalnym nadzorem. Kolejne przekroczenie 24 punktów karnych w ciągu następnych pięciu lat będzie skutkować całkowitą utratą uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dokument będzie można odzyskać dopiero po zdaniu na nowo egzaminu na prawo jazdy.

Najnowsze

Edyta Klim

6 maja – Międzynarodowy Dzień Motocyklistki

Międzynarodowy Dzień Motocyklistki od 11 lat jest obchodzony w pierwszą sobotę maja. W tym roku będzie to dokładnie 6 maja!

To już 11. edycja Międzynarodowego Dnia Motocyklistki, który jest obchodzony w coraz większej liczbie krajów na świecie. Tym razem motocyklistki zjednoczą się we wspólnych zlotach i spotkaniach w dniu 6 maja.

Powstało już oficjalne logo edycji 2017. Niezmiennie jest to wizerunek motocyklistki w otwartym kasku, ale tym razem na tle globu i w towarzystwie przeróżnych typów motocykli i skuterów. Logo ma podkreślać jedność i odwagę motocyklistek na całym Świecie!

Można już zamawiać koszulki z tegorocznym logo Międzynarodowego Dnia Motocyklistki w różnych fasonach, kolorach i rozmiarach:http://motoress.com/international-female-ride-day/2017-international-female-ride-day-t-shirts/ .

A my – rzecz jasna – planujemy wielką integrację również w Polsce 🙂

Najnowsze