Opel Corsa Rally4 gotowy do sezonu 2021

Po kilkumiesięcznych testach Opel Motorsport i PSA Motorsport przeprowadziły w ostatnich tygodniach serię dalszych jazdy testowych Corsą Rally4 na południu Francji. W ciągu pięciu dni zespoły działów sportu samochodowego Opla i PSA pokonały ponad 1000 kilometrów po drogach szutrowych i asfaltowych w zmiennych warunkach.

Corsa Rally4 została opracowana z uwzględnieniem regulaminu Rally4, który zastępuje klasę R2. Zamiast wysokoobrotowego czterocylindrowego wolnossącego silnika z ADAM‑a R2 w Corsie Rally4 zastosowano wyjątkowo oszczędny trzycylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra.

Rajdowy silnik oparty na jednostce seryjnej i sterowany modułem Magneti Marelli rozwija imponujące 208 KM mocy i 290 Nm momentu obrotowego.

Opel Corsa Rally4 gotowy do sezonu 2021

Napęd jest przekazywany na koła przednie przez pięciobiegową przekładnię sekwencyjną i regulowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu typu 3‑way. Rajdowe zawieszenie ze sprężynami Eibach i amortyzatorami Öhlins jest w pełni regulowane.

Opel Corsa Rally4 gotowy do sezonu 2021

Homologacja Opla Corsy Rally4 jest planowana na 1 grudnia 2020 r. Produkcja samochodów dla klientów prywatnych rozpocznie się zaraz potem. Wtedy też można będzie składać zamówienia.

Opel Corsa Rally4 gotowy do sezonu 2021

W dalszej perspektywie Corsa Rally4 będzie wykorzystywana na drugim poziomie promocji uzdolnionych kierowców prowadzonej wspólnie przez Opla i ADAC. Promocja rozpoczyna się od ADAC Opel e‑Rally Cup, skąd najlepsi zawodnicy przechodzą do ADAC Opel Rally Junior Team, by zasiąść za kierownicą Opla Corsy Rally4. Kierowcy mogą więc spodziewać się wymagającego międzynarodowego programu, który pozwoli im realizować kolejne etapy rozwoju.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze