On czy ona – kto decyduje o kupnie samochodu?

Badanie przeprowadzone przez Alliance of Automobile Manufacturers na grupie 5000 Amerykanów dowodzi, że kiedy dochodzi do decyzji o kupnie samochodu, zarówno kobiety, jak i mężczyźni są przekonani, że mają głos decydujący.

72% mężczyzn zdecydowanie twierdzi, że ostateczna decyzja w kwestii wyboru rodzinnego samochodu należy do nich. Tę samą opinię względem siebie ma jednak też 60% kobiet. Kto jest bliżej prawdy, a kto daje się ponieść własnym wyobrażeniom?

Jeżeli chodzi o kwestię właściwości jezdnych samochodu i mocy silnika, 85% mężczyzn i 47% kobiet uważa się za specjalistę w rodzinie. Jeżeli natomiast chodzi o opcjonalne wyposażenie pojazdu, głos decyzyjny przypisuje sobie 70% kobiet i 60% mężczyzn.

Ciekawe są również dodatkowe ustalenia poczynione przez  Alliance of Automobile Manufacturers. Okazuje się, że poglądy polityczne mają swój udział w rozkładzie opinii: respondenci identyfikujący się jako demokraci byli bardziej skłonni zauważać kobiecy wpływ na wybór kupowanego samochodu niż republikanie, opowiadający się za dominacją męską.

fot. materiały prasowe

Dzięki badaniu wiadomo również, że 55% badanych Amerykanek chętniej niż ich brzydsze połowy inwestuje w nawigację, 48% uważa, że mężczyźni mogliby częściej używać kierunkowskazów, a 45% zarzuca im niedbałość względem czystości w samochodzie.

Szczególnie interesująco wypada podsumowanie badania: okazuje się, że rocznie w Stanach Zjednoczonych kobiety wydają na samochody, ich utrzymanie i wyposażenie aż 300 miliardów dolarów. Liczba kobiet posiadających prawo jazdy wynosi natomiast ok. 105,7 miliona, co oznacza, że przewyższa liczbę mężczyzn o 1,4 miliona.

Gloria Bergquist z Auto Alliance powiedziała:

„Branża motoryzacyjna stopniowo przestaje być domeną mężczyzn. Kobiety napędzają sprzedaż zarówno jako kupujący, jak i wpływający na kupno. Chociaż koncentrują się na aspektach bezpieczeństwa, równie często jak mężczyźni po prostu zakochują się w samochodzie”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze