Omal nie przejechał dzieci na przejściu dla pieszych!

Bezmyślność i ślepota niektórych kierowców po prostu poraża. Obejrzyjcie to wideo i przekonajcie się, jak niewiele trzeba, aby doszło do potwornej tragedii.

Zabronione jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim – to wie każdy kierowca. Ale wielu nie zdaje sobie sprawy, że wyprzedzać lub omijać inny pojazd możemy również wtedy, kiedy zwyczajnie jedziemy sąsiednim pasem w tym samym kierunku. Również w takich sytuacjach popełniamy poważne wykroczenie, jeśli znajdujemy się w pobliżu przejścia.

Każdy dobry kierowca wie, że jeśli inny pojazd zwalnia lub zatrzymał się przed przejściem, to zaraz mogą pojawić się na nim piesi i jeśli również się nie zatrzymamy, możemy kogoś potrącić. Samochód stojący przed pasami powinien działać na każdego kierującego jak wielki czerwony sygnalizator. A mimo to, wielu nie zwraca na to uwagi. Co się wtedy dzieje?

To co na poniższym nagraniu. Dwie dziewczynki chciały przejechać na rolkach przez przejście. Kierowca auta ciężarowego z kamerą zatrzymał się, żeby je przepuścić. Ale kierujący na lewym pasie, widząc stojący przed przejściem pojazd, nawet nie pomyślał, żeby się zatrzymać. Do tragedii brakowało naprawdę niewiele.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze