Omal nie przejechał dzieci na przejściu dla pieszych!

Omal nie przejechał dzieci na przejściu dla pieszych!

19 listopada 2019
Bezmyślność i ślepota niektórych kierowców po prostu poraża. Obejrzyjcie to wideo i przekonajcie się, jak niewiele trzeba, aby doszło do potwornej tragedii.

Zabronione jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim - to wie każdy kierowca. Ale wielu nie zdaje sobie sprawy, że wyprzedzać lub omijać inny pojazd możemy również wtedy, kiedy zwyczajnie jedziemy sąsiednim pasem w tym samym kierunku. Również w takich sytuacjach popełniamy poważne wykroczenie, jeśli znajdujemy się w pobliżu przejścia.

Każdy dobry kierowca wie, że jeśli inny pojazd zwalnia lub zatrzymał się przed przejściem, to zaraz mogą pojawić się na nim piesi i jeśli również się nie zatrzymamy, możemy kogoś potrącić. Samochód stojący przed pasami powinien działać na każdego kierującego jak wielki czerwony sygnalizator. A mimo to, wielu nie zwraca na to uwagi. Co się wtedy dzieje?

To co na poniższym nagraniu. Dwie dziewczynki chciały przejechać na rolkach przez przejście. Kierowca auta ciężarowego z kamerą zatrzymał się, żeby je przepuścić. Ale kierujący na lewym pasie, widząc stojący przed przejściem pojazd, nawet nie pomyślał, żeby się zatrzymać. Do tragedii brakowało naprawdę niewiele.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!