Olimpijska ekologia: Skuter C Evolution

Przy okazji trwania zaciętych rozgrywek sportowych w Londynie, oficjalny sponsor Igrzysk Olimpijskich - niemiecki gigant BMW Motorrad przedstawił nowy maxi-skuter elektryczny - C Evolution.

Według producentów C Evolution ma przede wszystkim być idealnym środkiem transportu do przemieszczania się w mieście, jednocześnie będąc  przyjaznym dla środowiska. Celem bawarskiej marki jest także rozszerzenie horyzontów rynku na pojazdy elektryczne i ukazanie ich licznych zalet.

W nowym skuterze zamiast silnika spalinowego znajdziemy akumulatory, które w pełni naładowane pozwalają na pokonanie dystansu około stu kilometrów. Prędkość maksymalna, jaką będziemy mogli osiągnąć, to 120 km/h. Co więcej, w standardzie oferowany jest również ABS.

Skuter elektryczny BMW C Evolution
fot. BMW

By jeszcze bardziej zaznaczyć praktyczny wymiar użytkowania C Evolution, czas ładowania baterii maksymalnie skrócono, dzięki czemu oczekiwanie na pełne naładowanie to jedynie trzy godziny. Rodzi się pytanie: do czego podłączyć skuter C Evolution? Okazuje się, że wystarczy jedynie domowe gniazdo elektryczne, a kabel znajdujący się przy skuterze jeszcze bardziej ma ułatwić to zadanie.

Co więcej, na felgach znalazły się opony Metzeler Feelgreen, które dzięki małemu oporowi toczenia pozwalają na wysoką wydajność produkowanej energii elektrycznej.

Co myślicie o C Evolution, czy nowy maxi skuter BMW jest odpowiedzią na wasze oczekiwania?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze