Edyta Klim

Okropny wypadek zawodniczki na torze Sunix

Valentina Tomasello, jakimś cudem, w trakcie wypadku wypadła z samochodu. To uratowało jej życie, bo jej wóz praktycznie przestał istnieć…

Podczas czwartej rundy wyścigowych mistrzostw Street Touring, na autodromie Sunix w Republice Dominikany, doszło do spektakularnego wypadku. Za kierownicą jednego z samochodów siedziała Valentina Tomasello, którą dosłownie wyrzuciło z fotela po uderzeniu w drzewo.

30-letnią zawodniczkę natychmiast przewieziono do centrum ratunkowego Plaza de la Salud w Santo Domingo. Valentina przekazała ze szpitala informację, że nie odniosła innych obrażeń, oprócz złamanej ręki.

Valentina Tomasello mówi, że narodziła się na nowo! Z wypadku, po którym niewiele zostało z jej samochodu, wyszła praktycznie bez większych obrażeń.

Najnowsze

Spowodował wypadek, bo wystraszył się policji?

Czasami jedna, paniczna i zupełnie niepotrzebna reakcja może doprowadzić do poważnego wypadku.

Na nagraniu nie widać dokładnie całej sytuacji, ale większości rzeczy możemy się domyślić. Na prawym pasie doszło prawdopodobnie do zderzenia, stąd lawety oraz patrol policji.

Ten ostatni zapewne wystraszył kierowcę Subaru, który mógł w pierwszej chwili uznać, że funkcjonariusze przeprowadzają kontrolę prędkości. Nacisnął więc hamulec, ale na tyle mocno, że auto jadące nadal po łuku, wpadło w poślizg na śliskiej nawierzchni. Subaru odbiło się od ekranów dźwiękochłonnych i obróciło się o 180 stopni, uderzając po drodze w Toyotę Yaris i zatrzymując się na prawym pasie. Tuż koło lawety.

Najnowsze

Peugeot wjechał wprost pod nadjeżdżające BMW

To krótkie nagranie pokazuje jak dochodzi do wielu wypadków, których nie dało się przewidzieć, ani uniknąć.

Sznur samochodów na przeciwległym pasie zawsze powinien wzbudzać w nas czujność. Nigdy nie wiemy czy spomiędzy samochodów nie wyjdzie jakiś niefrasobliwy przechodzień, albo nie wyjedzie samochód z niewidocznej, bocznej uliczki.

Jak pokazuje to nagranie, czasami nawet nieduża prędkość, czujność oraz refleks nie pomogą. Czasami trafi się ktoś, kto, jak ten kierowca Peugeota, wyjedzie na drogę nie zastanawiając się nad tym, czy nie wymusi na kimś pierwszeństwa.

Najnowsze

Dachowanie auta na „skrzyżowaniu śmierci”

Pozornie niegroźne skrzyżowanie ma budzącą grozę nazwę, sugerującą dużą liczbę wypadków. Czy właśnie takich, jak ten?

Oglądając przebieg tego wypadku trudno pojąć jak mogło do niego dojść. Volkswagen Caddy miał dobrą widoczność, przed sobą znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu” oraz linię wyznaczającą miejsce, w którym powinien się zatrzymać. Fiat Seicento nie jechał szybko i był na skrzyżowaniu, zanim jeszcze kierowca żółtego pojazdu dojechał do wspomnianej linii.

Kierujący Volkswagenem musiał więc patrzeć w inną stronę i dlatego uderzył w Fiata, którego kierowca próbował odzyskać kontrolę nad autem. Nie udało mu się wyjść z opresji i samochód podskoczył na krawężniku, przewrócił się na bok, a następnie na dach.

Znacie to skrzyżowanie? Wiecie dlaczego dochodzi na nim do tak wielu wypadków? Z naszej perspektywy jego problemem jest to, że układem przypomina rondo, ale nim nie jest. Ruch okrężny z pewnością poprawiłby sytuację.

https://www.youtube.com/watch?v=r6AvDPfNgxo

Najnowsze

Fiat 500X przeszedł face lifting

500X został odświeżony stylistycznie i technologicznie. Model jest liderem w segmencie SUV we Włoszech, a w Europie znajduje się w pierwszej piątce nieprzerwanie od 2016 roku.

Oferowane w standardzie nowe światła do jazdy dziennej i reflektory tylne LED zapewniają bardziej nowoczesny wygląd, współgrając z najnowszymi elementami stylistycznymi wprowadzonymi w rodzinie 500. Ponadto, na zamówienie dostępne  są nowe reflektory Full LED, wykonane we współpracy z Magneti Marelli, które świecą jaśniej o 20% niż ksenonowe oferowane w poprzednim modelu. Nowa wersja Urban oferuje zmieniony przedni i tylny zderzak, a odmiany City Cross i Cross posiadają nowe osłony na zderzakach.

Wnętrze dostępne jest w siedmiu różnych wersjach wykończenia – stworzonych poprzez połączenie różnych rodzajów tkanin, skóry, elementów wykończenia i kolorów – oferuje szeroki wybór regulacji foteli i pojemny bagażnik. Jedną z najważniejszych nowości są  nowe zegary oferującymi bardziej czytelną grafikę, a także nowa kierownica.

Zmodernizowany 500X jest pierwszym modelem marki Fiat, w którym zastosowano nową rodzinę silników benzynowych z turbodoładowaniem. Są one zgodne z normą Euro 6D-TEMP i wyposażone w filtr cząstek stałych dla silników benzynowych GPF. Dostępne są w dwóch konfiguracjach: 1-litrowy trzycylindrowy silnik oferujący moc 120 KM i 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracujący z sześciostopniową manualną skrzynią biegów oraz 1,3-litrowy czterocylindrowy silnik o mocy 150 KM i momencie obrotowym wynoszącym 270 Nm, w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów z  podwójnym suchym sprzęgłem DDCT –  oba z napędem na przednie koła.

https://www.youtube.com/watch?v=yCuBSRfuHoc

Ponadto gamę silników benzynowych  nowego 500X uzupełnia 1.6 E-Torq o mocy 110 KM, połączony z manualną skrzynią biegów i napędem na przód, który został odświeżony, aby spełniać wymogi normy Euro 6D.

Model może być również wyposażony w dwa silniki Diesla. 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM występuje w połączeniu z manualną skrzynią biegów lub automatyczną DDCT z podwójnym sprzęgłem, z napędem na przednia oś, a 2-litrowy MultiJet II o mocy 150 KM z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną i napędem na cztery koła.

Najnowsze