Ogromna szansa dla Alice Powell

Alice Powell kierowca wyścigowy została zaproszona do udziału w programie "Rising Stars" organizowanym przez elitarny Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych (British Racing Drivers 'Club - BRDC).

Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych (BRDC) jest prawdopodobnie najbardziej ekskluzywnym klubem zrzeszającym środowisko w wyścigach samochodowych. Na chwilę obecną członkostwem w klubie może poszczycić się jedynie 850 osób. Do klubu należą najbardziej utytułowani kierowcy z Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów. Członkostwo w BRDC jest bardzo pożądane, a zarazem bardzo trudne do osiągnięcia, ze względu na rygorystyczne kryteria według, których rozpatrywane są kolejne kandydatury.

Warto wspomnieć, że BRDC jest właścicielem i jednostką odpowiedzialną za rozwój toru wyścigowego Silverstone. Klub bierze także odpowiedzialność za utrzymanie na wysokim poziomie organizacji Grand Prix Wielkiej Brytanii. Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych od wielu lat wspiera też młode talenty, poprzez program „Rising Stars”, do którego zaprasza wybranych przez siebie młodych kierowców, którzy nie ukończyli 24 roku życia. Nie trudno się domyśleć, że dla młodego zawodnika jest to ogromna szansa, dlatego musi być on silnie zmotywowany i nastawiony na zdobywanie najwyższych lokat. Przykładem zawodnika, który objęty był opieką BRDC jest na przykład Lewis Hamilton.

Nie dawno BRDC ogłosił, że w 2011 roku udział w programie został zaproponowany 18 – letniej Alice, która jest aktualnym mistrzem Formuły Renault BARC. Poza tym na swoim koncie ma dwa zwycięstwa, siedem miejsc na podium oraz dwukrotne zdobycie pole position w zeszłym roku. Alice przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która wygrała wyścig Formuły Renault.

– Decyzja o zaproszeniu Alice do udziału w programie Rising Star, nie była trudna. Po tym jak w 2010 roku wygrała zawody BARC Formula Renault wiedzieliśmy, że ma duży potencjał. Liczymy, że dzięki naszej pomocy uda jej się w bardzo krótkim czasie awansować do zawodoów wyższej rangi, czyli Mistrzostw Wielkiej Brytanii Formuły Renault – powiedział Ian Titchmarsh członek BRDC.