Ograniczenia prędkości dla motocyklistów w Dolomitach

Miał być eksperyment – ograniczenia prędkości zostają. Motocykliści uwielbiają Alpy, jednak mieszkańcy i władze regionów widzą w tym problem.

Ograniczenia prędkości dla motocyklistów, ustalone w sezonie letnim 2020 na niektórych drogach w Dolomitach, zostają podtrzymane w 2021 roku. Zarząd dróg prowincji Trentino (Włochy) ustanowił ograniczenie prędkości do 60 km / h na tych odcinkach dróg w Dolomitach, które są szczególnie popularne latem wśród motocyklistów.

W ubiegłym sezonie nałożone ograniczenia miały mieć formę eksperymentalną, żeby sprawdzić, jak one wpłyną na natężenie ruchu motocyklistów w regionie i ilość wypadków z ich udziałem. Jednak wyniki wprowadzenia ograniczeń nie były do tej pory wymierne z powodu pandemii i mniejszego ruchu turystycznego, stąd decyzja o przedłużeniu akcji.

Ograniczenie prędkości dotyczy generalnie wszystkich pojazdów, ale na niektórych trasach ma zastosowanie tylko do motocykli. Motocykliści zwracają uwagę na zagrożenie, jakie niesie ograniczenie prędkości tylko dla nich, podczas, gdy inne pojazdy, tą samą drogą mogą przemieszczać się znacznie szybciej.

To nie jedyne ograniczenia dla motocyklistów wprowadzone w Alpach w ubiegłym roku. Od czerwca do października 2020 na niektórych trasach Tyrolu obowiązywał zakaz jazdy motocykli z silnikami spalinowymi, które zgodnie z fabryczną homologacją przekraczają poziom hałasu 95 dB (A). Powodem wydania zakazu była ochrona mieszkańców przed zbyt dużym poziomem hałasu, przy czym poziom hałasu generowany przez jeżdżące samochody nie był wcale brany pod uwagę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze