Oficjalne potwierdzenie - Polak we francuskim teamie!

Tak jak zapowiadano od dwóch miesięcy, Robert Kubica wraca do zespołu, z którego kilka lat temu zabral go Mario Theissen. W sezonie 2010 Polak będzie jeździł w zespole Renault F1 Team. Przeczytaj jak to skomentował nasz kierowca, oraz szef jego nowego zespołu.

Oby widok triumfującego Roberta cieszył nas przez cały następny sezon.
fot. BMW
Już w 2006 roku Flavio Briatore - były szef Renault -żałował, że pozwolił odejść Polakowi spod swojej kurateli. Szczególnie dotkliwie odczuwał tę decyzję wtedy, gdy w zeszłym sezonie Robert zaczął osiągać sukcesy, a nawet miał szansę na walkę o tytuł mistrzowski. Teraz sytuacja się zmieniła - nie ma już Briatore, ale za to do teamu Renault przychodzi polski kierowca.  

W oficjalnym oświadczeniu Dr Mario Theissen oczywiście podkreślił rolę Roberta w BMW Sauber i podziękował mu za pierwsze w historii zespołu pole position i zwycięstwo, a także zaangażowanie w pracę.

24-letni Kubica rozpoczal przygodę z BMW Sauber w 2006 roku jako kierowca testowy; po raz pierwszy wystąpił podczas Grand Prix Węgier w tym samym sezonie, zastępując w kokpicie bolidu Jacques Villeneuve'a. Teraz Robert rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze - liczymy na to, że najlepszy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że od przyszłego sezonu Robert będzie jeździł w barwach Renault F1 Team. Od momentu, kiedy po raz pierwszy wystartował w Grand Prix w 2006 roku, przyglądaliśmy się mu się jako najbardziej utalentowanemu kierowcy pokolenia. Robert nie zawiódł, cieszymy się więc, że w przyszłym sezonie będzie kierowcą jednego z naszych samochodów. Renault mierzy wysoko i ma nadzieję, że przyszłość zespołu będzie pomyślna, a Robert będzie miał w tym duży udział  - powiedział szef zespołu, Bob Bell. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że w sezonie 2010 dołączę do Renault. Czuję się szczególnie związany z tym zespołem, ponieważ w 2005 roku wygrałem cykl World Series by Renault. Dzięki temu w Barcelonie mogłem sprawdzić swoje możliwości we współpracy z zespołem, co doprowadziło do mojego debiutu w Formule 1 - powiedział Robert Kubica. - Podobnie jak członkowie zespołu Renault chcę zwyciężać. Odpowiada mi ich przyjazne i otwarte podejście. Jestem bardzo zmotywowany i cieszę się, że będziemy razem na dobrej pozycji startowej. Mam nadzieję, że powalczymy o tytuł mistrzowski - dodał Kubica.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Moro 2009-10-09 12:00
Kurde znowu w jakims drugorzednym teamie! Czy nie moze go ktos wreszcie docenic?
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.