Oficjalne potwierdzenie - Polak we francuskim teamie!

07 października 2009
Tak jak zapowiadano od dwóch miesięcy, Robert Kubica wraca do zespołu, z którego kilka lat temu zabral go Mario Theissen. W sezonie 2010 Polak będzie jeździł w zespole Renault F1 Team. Przeczytaj jak to skomentował nasz kierowca, oraz szef jego nowego zespołu.

Oby widok triumfującego Roberta cieszył nas przez cały następny sezon.
fot. BMW
Już w 2006 roku Flavio Briatore - były szef Renault -żałował, że pozwolił odejść Polakowi spod swojej kurateli. Szczególnie dotkliwie odczuwał tę decyzję wtedy, gdy w zeszłym sezonie Robert zaczął osiągać sukcesy, a nawet miał szansę na walkę o tytuł mistrzowski. Teraz sytuacja się zmieniła - nie ma już Briatore, ale za to do teamu Renault przychodzi polski kierowca.  

W oficjalnym oświadczeniu Dr Mario Theissen oczywiście podkreślił rolę Roberta w BMW Sauber i podziękował mu za pierwsze w historii zespołu pole position i zwycięstwo, a także zaangażowanie w pracę.

24-letni Kubica rozpoczal przygodę z BMW Sauber w 2006 roku jako kierowca testowy; po raz pierwszy wystąpił podczas Grand Prix Węgier w tym samym sezonie, zastępując w kokpicie bolidu Jacques Villeneuve'a. Teraz Robert rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze - liczymy na to, że najlepszy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że od przyszłego sezonu Robert będzie jeździł w barwach Renault F1 Team. Od momentu, kiedy po raz pierwszy wystartował w Grand Prix w 2006 roku, przyglądaliśmy się mu się jako najbardziej utalentowanemu kierowcy pokolenia. Robert nie zawiódł, cieszymy się więc, że w przyszłym sezonie będzie kierowcą jednego z naszych samochodów. Renault mierzy wysoko i ma nadzieję, że przyszłość zespołu będzie pomyślna, a Robert będzie miał w tym duży udział  - powiedział szef zespołu, Bob Bell. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że w sezonie 2010 dołączę do Renault. Czuję się szczególnie związany z tym zespołem, ponieważ w 2005 roku wygrałem cykl World Series by Renault. Dzięki temu w Barcelonie mogłem sprawdzić swoje możliwości we współpracy z zespołem, co doprowadziło do mojego debiutu w Formule 1 - powiedział Robert Kubica. - Podobnie jak członkowie zespołu Renault chcę zwyciężać. Odpowiada mi ich przyjazne i otwarte podejście. Jestem bardzo zmotywowany i cieszę się, że będziemy razem na dobrej pozycji startowej. Mam nadzieję, że powalczymy o tytuł mistrzowski - dodał Kubica.

Komentarze

Moro
09 października 2009 12:00
Kurde znowu w jakims drugorzednym teamie! Czy nie moze go ktos wreszcie docenic?