Oferta akcesoriów motocyklowych BMW dla kobiet

BMW po raz kolejny przedstawiło swoją kolekcję ubrań motocyklowych, a także tych do codziennego użytkowania. W ofercie znalazło się wiele propozycji dla kobiet.

Marka BMW zajmuje się produkcją kasków motocyklowych od 1961 roku. Producent zapewnia, że nowy kask o nazwie System 6 EVO, to właśnie synonim komfortu i bezpieczeństwa. Kolejna propozycja kasku – Race – to akcesorium używane przez pięciu zawodników w serii niemieckich wyścigów International German Motorcycle Championship IDM. Ostatnia propozycja z kategorii hełmów to odświeżone modele AirFlow 2 oraz Enduro.

BMW przedstawiło także szeroką gamę tekstylnych kombinezonów motocyklowych skierowanych głównie do entuzjastów jazdy turystycznej. Jednen z kombinezonów to GS Dry suit, który przeznaczony został dla początkujących motocyklistów. Rallye suit, to z kolei odświeżony model o protektory NP2.

W parze z GS Dry suit stworzonym dla adeptów producent zestawił buty – Allround boot. Do jazdy miejskiej z kolei zaproponowano Urban boot, a na bardziej ekscytujące i dłuższe podróże – Rally GS Pro boot.

Bawarczycy nie zapomnieli również o zaprojektowaniu rękawic. Jak zapewnia producent, każdy znajdzie produkt w swoim guście. Zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet Niemcy przedstawili oddychające i wodoodporne rękawice GS Dry gloves. Na off-roadowe przejażdżki idealne mają być Rallye gloves, a komfort podczas długich podróży w upalne dni mają zapewnić rękawice ProSummer.

Ponadto, Bawarczycy przygotowali dla swoich klientów szeroką oferę odzieży do użytku codziennego. Są w niej między innymi, T-shirty, bluzy oraz koszulki z długim rękawem.

 

Najnowsze

Patrz, mamo, jadę! Sześciolatka za kierownicą

Czym skorupka za młodu nasiąknie... nie należy jednak przesadzać w drugą stronę. Sześciolatka z Pittsburgha samodzielnie uruchomiła należące do matki BMW i przejechała dobrze ponad kilometr.

Dziewczynka wykradła się z domu, kiedy jej mama zażywała niedzielnej drzemki. Wzięła ze sobą kluczyki i zasiadła na fotelu kierowcy. Jak tłumaczyła później, chciała odwiedzić ojca, który mieszka w sąsiedniej miejscowości. Skąd wiedziała, w jaki sposób odpalić samochód, pozostaje tajemnicą.

fot. materiały prasowe

Dziecko wykazało zdumiewające panowanie nad kierownicą, jak wynika ze słów przechodnia, Rommiego Hawkinsa:

„Sądziłem, że mnie potrąci, ale zatrzymała się w porę. I wtedy spostrzegłem, że za kierownicą siedzi małe dziecko, nie więcej niż ośmio-, dziewięcioletnie… Zacząłem krzyczeć, żeby się zatrzymała. Odjechała, przystanęła na chwilę i ruszyła dalej, a ja biegłem za nią, krzycząc zatrzymaj się, zatrzymaj!”.

Przygoda sześciolatki zakończyła się w momencie, gdy potrąciła po kolei trzy zaparkowane pojazdy i ostatecznie wjechała na słup. To prawdziwy cud, że małej (i nikomu innemu) nic się nie stało. Taki przypadek miał już miejsce na Florydzie w 2008 roku, wtedy sprawcą był siedmioletni chłopiec, który wsiadł do należącego do babci SUV-a i potrącił dwie skrzynki pocztowe i cztery pojazdy, zanim go zatrzymano.

Współczujemy nerwów matce dziewczynki, ale nie sposób opędzić się od myśli, czym tak wcześnie zapoczątkowana motoryzacyjna pasja może stać się w przyszłości…?

Najnowsze

Gina Lollobrigida podróżuje z klasą

Wierzcie bądź nie, ale jeśli istnieje taka potrzeba, większość z nas zapakuje się na podróż do małego neseserka. Oczywiście – jeśli musi. W przeciwnym wypadku można zapakować i trzynaście walizek – jak Gina Lollobrigida.

Na zdjęciu widzimy legendarną włoską gwiazdę filmową w towarzystwie trzynastu walizek, które najwyraźniej zamierza wszystkie zapakować do Citroëna DS. Fotografia jest elementem sesji zdjęciowej dla „Paris Match”, reklamującej luksus i komfort wynikający z dużej przestrzeni bagażowej.

fot. materiały prasowe

Taką właśnie miał dysponować bardzo wówczas modny model Citroëna. Podobno wszystkie walizki mieszczą się w nim bez problemu. Wierzymy Ginie na słowo.

Najnowsze

Susie Wolff pozostanie kierowcą testowym Williamsa

Ekipa Williamsa potwierdziła oficjalnie, że Susie Wolff będzie nadal pełniła funkcję kierowcy rozwojowego w sezonie 2013.

Susie dołączyła do Williamsa w kwietniu 2012 roku i odegrała znaczącą rolę w usprawnianiu bolidów FW34 i FW35. Jej zaangażowanie w nadchodzącym sezonie będzie jeszcze większe, zarówno pod względem czasu spędzonego w symulatorze, jak i faktycznych testów za kierownicą.

Susie będzie pierwszą osobą, która usiądzie za kierownicą FW35 podczas testów bezpieczeństwa na torze Idiada w przyszłym miesiącu. Przed dołączeniem do ekipy Williamsa Susie spędziła w sumie siedem sezonów jako kierowca DTM i była dwukrotnie nominowana do prestiżowej nagrody BRDC Young Driver of the Year.

fot. susiewolff.com

Na temat Susie i jej roli w ekipie tak się wypowiedział dyrektor techniczny Mike Coughlan:

„Susie udowodniła już, że jest ważnym nabytkiem dla zespołu, a jej uwagi po sesjach w symulatorze są bezcenne. Dlatego zamierzamy rozszerzyć jej kompetencje w tym roku. Nie mogę się doczekać efektów, które przyniesie połączenie perspektywy Suzie z perspektywą Pastora i Valterriego”.

Tak natomiast o swoich nadziejach na sezon 2013 mówi sama Susie:

„Naprawdę dużo przyjemności dały mi chwile spędzone z ekipą Williamsa i czuję się tu jak w domu. Miniony rok był dla mnie ważnym doświadczeniem i z pewnością bardzo się rozwinęłam jako kierowca. Fakt, że moje obowiązki się zwiększą w tym roku, jeszcze poprawi ten stan rzeczy. Nie mogę się doczekać, kiedy usiądę za kierownicą FW35 w przyszłym miesiącu. Mój przykład dowodzi, że kobiety mogą zajść wysoko w motosporcie. Dlatego też dziękuję sir Frankowi Williamsowi i całej ekipie technicznej za zaufanie, które mi okazują”.

Najnowsze

Jaye Griffiths i jej Land Rover w walce z rakiem

Znana przede wszystkim z seriali telewizyjnych Jaye Griffiths usiądzie za kierownicą Land Rovera w rajdzie Mac 4x4. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na fundację Macmillan zajmującą się wspieraniem chorych na raka.

Rajd odbędzie się w pierwszy weekend marca. Jak co roku, będzie to długa, wyczerpująca i wymagająca sporych umiejętności trasa. Rajd nawigacyjno-wytrzymałościowy Mac 4×4 odbywa się od 2002 roku. Punktem startowym jest region West Midlands, końcowym – Cheshire. Po drodze nie brakuje off-roadowych wyzwań.

Jaye Griffiths
fot. materiały prasowe

Aktorka Jaye Griffiths poprowadzi Land Rover Defender z 1995 roku. Jej udział z pewności przyczyni się do popularyzacji wydarzenia i przyciągnie uwagę sponsorów. Rokrocznie rajd przynosi ok. 100 tysięcy funtów zysku, w całości przeznaczonego na potrzeby podopiecznych fundacji Macmillan.

Najnowsze