motocaina.pl logo

Odzieżowa kolekcja marki McLaren

07 listopada 2018
8
Uwielbiamy te momenty, kiedy moda i motoryzacja idą w parze. Dziś, jedna z najbardziej sportowych marek produkujących samochody - McLaren - zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję ubiorów.

Podobnie jak w przypadku kolekcji BMW, Mercedesa, czy Jaguara nie należy się spodziewać rozbudowanej ofery odzieżowej. Nowa kolekcja, którą nazwano Belstaff X McLaren to kooperacja dwóch brytyjskich marek - samochodowej i odzieżowej. Zawiera lekkie kurtki do jazdy samochodem, skrojone i dla kobiet (trzy wzory) i mężczyzn inaczej (10 wzorów), wykonane z oddychającego materiału (typu softshell), przeciwdeszczowe lub skórzane. Ewidentnie projektantom przyświecała jednak nie tylko nowoczesna stylizacja, jakość wykonania, ale i wygoda, mająca towarzyszyć codziennemu podróżowaniu samochodem. Całość utrzymano w stonowanych, eleganckich, grafitowo-czarnych barwach.

Kolekcja zaczyna się od bluz (160 funtów) wykonanych z materiałów rozciągliwych - elastycznych z zewnątrz i ciepłych (wełna merynosów) wewnątrz. W razie opadów, które na wyspach są zjawiskiem więcej niż częstym, przewidziano wodoodporne kurtki z wyższym kołnierzem, wstawkami z siateczki do wentylacji i zakrytymi połami bocznymi kieszeniami (450 funtów). Naszą uwagę zwracają jednak wykonane z miękkiej skóry kurtki, które nie mają wykończenia kołnierzem, więc stylizację można ubarwić szalem, lub piękną apaszką. Wyglądają na układające się do sylwetki.

Niestety, koszt takiej kurtki jest stosowny do marki i ceny samochodu - to aż 1195 funtów...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!