Odnaleziono 11 fabrycznie nowych, 25-letnich BMW

Do niezwykłego odkrycia doszło w jednym z opuszczonych magazynów w Bułgarii. Odnalezione samochody to egzemplarze BMW serii 5 E34.

Niezwykłe znalezisko owiane było tajemnicą i narosło wokół niego sporo teorii. Najbardziej popularna mówiła, że samochody te zamówiono dla wysoko postawionych bułgarskich dygnitarzy, którzy ostatecznie woleli jeździć Mercedesami. BMW trafiły więc do magazynu.

Odnalezione samochody to wersje 520i,525i, a nawet 525ix, czyli z napędem na wszystkie koła, której powstało zaledwie 2272 sztuk. Samochody są fabrycznie nowe, nigdy nie były zarejestrowane i mają kilkukilometrowe przebiegi. Fani BMW już zacierali ręce na myśl o kupnie youngtimera w stanie fabrycznie nowym. Auta miały trafić na aukcję w cenie wywoławczej 15 tys. euro za sztukę.

Rzeczywistość okazała się niestety mniej różowa. Członkowie fanklubu BMW Fans Bulgaria dotarli do prawdziwej historii tych samochodów, o czym poinformowali we wpisie na Facebooku. Zostały on zakupione w 1994 roku przez pewnego zamożnego Bułgara od bankrutującego hiszpańskiego dilera. Nabył on aż 186 aut, które miał nadzieję sprzedać w swoim kraju z dużym zyskiem. W realizacji tego planu przeszkodziło mu wprowadzenie w Bułgarii podatku VAT, ustalonego na 20%. Mimo to, udało mu się pozbyć niemal wszystkich BMW, poza odnalezionymi 11.

Na koniec kwestia sprzedaży tych aut. Jeśli marzył się wam zakup nowej, 25-letniej „piątki”, to niestety musimy was rozczarować. Samochody nie mają żadnych dokumentów i nigdy nie były zarejestrowane. Nie można ich też zarejestrować jako nowe, ponieważ nie spełniają kryteriów wymaganych do uzyskania homologacji w UE. Na pocieszenie dodamy tylko, że odnalezione egzemplarze wcale nie są w świetnym stanie – niektóre rdzewieją, innym brakuje części, albo mają uszkodzenia karoserii oraz powybijane szyby (prawdopodobnie za sprawą odpadających kawałków sufitu).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze