Odeta Moro-Figurska na Karowej?

Jak powszechnie wiadomo na Rajdzie Barbórka, a dokładnie na popularnej Karowej, pojawiają się nie tylko kierowcy rajdowi, czy licencjonowani zawodnicy. Taki "występ" to sposobność dla przeróżnych firm na dotarcie do rzeszy kibiców z nowymi produktami. Dlatego też za kierownicą nowego Kia Picanto pojawi się celebrytka.

 

Odeta Moro-Figurska zadebiutuje w roli kierowcy rajdówki.
fot. Kia

Jak już wcześniej informowałyśmy, w Rajdzie Barbórki wystąpi kobieca załoga Wilk & Żuk Rally Team (czytaj tutaj) – świetnie zapowiadające się dwie, licencjonowane zawodniczki, które pojadą nie najnowszą, lecz poprzednią generacją Kia Picanto. Wypożyczają auto za znane w środowisku rajdowym, nie małe fundusze. Aby je zdobyć, kobiecy zespół borykał się z problemami natury finansowej. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie, gdy załoga Magda Wilk / Jola Żuk będzie startować w Rajdowym Pucharze Polski – firmy docenią osiągnięcia i zapał damskiej ekipy.

Tymczasem za kierownicą najnowszej wersji Picanto pojedzie prowadząca program „Kawa czy herbata” – Odeta Moro-Figurska. Towarzyszyć jej będzie Bartłomiej Jakubowski (redakcja Teleexpressu) – doświadczony pilot rajdowy. Auto jest profesjonalnie przygotowane przez Kia Motors Polska do wyścigowych Mistrzostw Polski 2012, jednak tym razem telewizyjny zespół będzie mieć okazję promować ten model podczas pokazowego przejazdu w ramach Kryterium Asów na Karowej. Kia wystawi też drugi samochód – Grzegorz Kubat, zwycięzca tegorocznego konkursu Kia Lotos Race 2011 będzie pilotowany przez Klaudię Podkalicką, obecnie zawodniczkę rajdów offroadowych (wywiad z Klaudią tutaj).

Dla Odety Moro-Figurskiej będzie to debiut w wyścigowym samochodzie i na legendarnej ul. Karowej.

 

Nowe Kia Picato w specyfikacji wyścigowej.
fot. Kia

– Po pierwsze jestem zaskoczona, jak wielką pracę fizyczną musi wykonywać kierowca wyczynowego samochodu”, mówiła po testach Odeta Moro-Figurska. „To z zewnątrz, dla laika wydaje się proste i łatwe, w końcu tylko jedzie się autem, ale w rzeczywistości trzeba mieć do tego siłę i kondycję. No i oczywiście umiejętności. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli z Bartkiem stworzyć „telewizyjną” załogę i pokazać się na ul. Karowej podczas tegorocznej Barbórki Warszawskiej. Dziękuję wszystkim, którzy dali nam taką możliwość i obiecuję, że postaramy się przejechać całą trasę, dając frajdę kibicom, naszym telewidzom i oczywiście sobie samym, bo to niesamowita przygoda”.

Bartłomiej Jakubowski, poza pracą dziennikarza zajmuje się m.in. pilotowaniem rajdówki Mariusza Nowocienia, z którym wywalczyli tegoroczny Rajdowy Puchar Polski. Zawodnik miał już możliwość poznania Karowej.

Klaudia Podkalicka, dyktująca na prawym fotelu finaliście KLR, zapowiada ładny przejazd.

– Jest mi niezmiernie miło, że będę mogła poprowadzić naszego „ucznia” podczas tego przejazdu. To zawsze jest ogromna przyjemność, gdy można być częścią takiego wydarzenia jak „Kryterium Asów”. Oczywiście nasz plan nie obejmuje próby bicia rekordu trasy, ale będziemy chcieli ładnie i płynnie ją pokonać, demonstrując kibicom naszą wyścigówkę.

Informacje dotyczące warunków udziału w przyszłorocznych Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto będą dostępne podczas całego rajdu Barbórki – na stanowisku serwisowym na Bemowie oraz przy ul. Karowej. Do lutego 2012 będzie prowadzona rekrutacja zawodników do mistrzostw oraz sprzedaż samochodów. Wszelkie pytania na ten temat należy kierować na adres klr@kia.com.pl.

Kalendarz cyklu przewiduje sześć podwójnych rund w sezonie, z czego dwie odbędą się na torze w Poznaniu, a pozostałe za granicą. Mistrzostwa najprawdopodobniej otworzy majowy wyścig na torze Eurospeedway Lausitz w Niemczech, gdzie Kia Lotos Race będzie towarzyszyć rywalizacji w serii DTM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze