Katarzyna Frendl

Motocykl BMW R nineT i sztuka tatuażu

Custom boxer BMW R nineT i sztuka tatuażu? Na specjalnej wystawie we Włoszech Tattoo D'Haute Couture zapanowała harmonia mody, body artu, najwyższej klasy designu i precyzyjnej mechaniki.

Gdy zderzają się dwa różne światy, efekty są zazwyczaj spektakularne i tak zdarzyło się właśnie w Maxxi Museum w Rzymie, gdzie wytatuowane modelki paradowały obok boxera BMW Motorrad nine T, demonstrując prace znanego artysty tatuażu Marco Manzo.

Wystawa była prezentacją artystycznych form ornamentalnych tatuaży w kontekście mody i dzieł sztuki. Manzo jest legendą w świecie tatuażu, znanym z czarno-szarych wijących się kształtów, projektowanych na plecach i nogach klientów, zaś owo artystyczne przedstawienie miało pokazać wybór jego ulubionych modeli, dumnie wystawiających zdobienia swojej skóry podczas pozowania na klasycznym custom roadsterze BMW Motorrad.

Chociaż tatuaż jest w zasadzie starożytną formą sztuki, te najnowsze kreacje są w niekwestionowany sposób współczesne i przemyślane tak, by uzupełniać projektowane na zamówienie modne wystylizowane ubrania, dostarczone przez znaną włoską pracownię projektów Gattoni. Własne tatuaże modeli były na tej wystawie prawdziwymi dziełami sztuki, a ich unikatowe wzory, przypominające hafty i delikatne koronki, zabrały nas daleko od wszechobecnych plemiennych tatuaży, „tribali” noszonych przez tak wielu ludzi w ostatnich latach.

Manzo za swoje prace otrzymał dotychczas ponad pięćdziesiąt krajowych i międzynarodowych nagród. Jego tatuaże, prezentowane podczas tej wystawy, pięknie podkreślały sylwetki modelek, szczególnie w połączeniu z ekskluzywnymi, projektowanymi na zamówienie ubraniami z pracowni Gattoni.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze