Od skutera do Harleya

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - w tę maksymę wierzą członkowie Stowarzyszenia Warsaw Chapter Poland H.O.G, największego w Polsce klubu motocyklowego Harley-Davidson.

Ich program autorski „Od skutera do Harleya”, mający na celu poprawę świadomości na temat bezpieczeństwa drogowego wśród młodzieży, spotkał się w 2014 roku z dużym odzewem szkół i poparciem instytucji państwowych, które włączyły się w organizację akcji – Policji, Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st.Warszawy, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego  Ośrodka  Ruchu Drogowego. Zorganizowano szereg tzw. Pikników Bezpieczeństwa oraz prelekcji dla młodzieży, prowadzonych przez wykładowcę z Biura Prewencji KSP z udziałem harleyowców. Przeprowadzono testy ze znajomości „Prawa o ruchu drogowym”, przygotowane przez specjalistów z WORD. W pierwszej edycji programu wzięło udział  9 szkół województwa mazowieckiego tj. około 1000 uczniów. W roku 2015 zgłosiło się już 28 szkół, co dało liczbę 4000 uczniów, którzy wzięli udział w spotkaniach.

Koniec pewnej ery DTM. René Rast mistrzem, Kubica 15

Tegoroczna akcja, rozpoczęta 19 kwietnia, skończyła się konkursem finałowym w dniu 19 czerwca 2015. Zwycięzca, podobnie jak w 2014 roku, otrzymał główną nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Warsaw Chapter Poland H.O.G. – skuter. Wręczenie nagrody odbędzie się 27 czerwca  o godz.17:30 w czasie „II Pikniku 3 Kolory” organizowanego przez ZDM przy pl. Piłsudzkiego w Warszawie – imprezy wieńczącej również paradę Harley-Davidson, związaną z międzynarodowym zlotem Warsaw Rally 2015.

Bracia Szejowie na podium w 4. Rajdzie Śląska 2020

Co to jest Harley Owners Group?
Ponad milion członków na całym świecie! Harley Owners Group (H.O.G.) – klub posiadaczy motocykli Harley – jest największą na świecie, sponsorowaną organizacją zrzeszającą „entuzjastów motocykli.” Ale to coś więcej niż tylko organizacja dla motocyklistów. To ponad milion osób z całego świata połączonych we wspólnej pasji, dla których „Harley-Davidson” stał się „stylem życia.” Członkostwo zapewnia dostęp do wielu korzyści i usług, takich jak kwartalnik H.O.G., członkostwo w lokalnym oddziale zwanym Chapter’em, przewodnik turystyczny, udział w imprezach i zlotach, pomoc drogową H.O.G. Assistance, zniżki na produkty i usługi oraz wiele, wiele innych.

Warsaw Chapter Poland
Warsaw Chapter Poland H.O.G. (WChP HOG) istnieje od sierpnia 2001 roku , kiedy to zorganizował się przy nowo powstałym Dealerze motocykli Harley-Davidson w Warszawie – Liberator. Na spotkaniu założycielskim było niewiele ponad 20 osób. Z roku na rok liczba ta stopniowo się zwiększa , by w roku 2014 dojść do ponad 170 członków. Od kwietnia 2011 Klub posiada osobowość prawną, działa jako stowarzyszenie non-profit, opierając się na zasadach Harley Owners Group (HOG), organizacji do której należą wszyscy członkowie. Podstawowym celem  istnienia Klubu jest jazda motocyklem Harley – wspólne pokonywanie kilometrów, w czasie których najlepiej zawiązują się przyjaźnie i kiedy można bliżej poznać się nawzajem. Warsaw Chapter organizuje  wiele  imprez klubowych, międzynarodowy zlot Harley-Davidson, bierze udział w akcjach charytatywnych, które również sam przeprowadza.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze