Od dziś Warszawa jest Eko!

Jeszcze tylko mieszkańcy Warszawy nauczą się segregować śmieci, sprzątać po psach i nie rzucać papierków na ulicę, a miasto stanie się BARDZO EKO! EKO jest od dziś... pierwszy punkt ładowania ekoaut pojawił się w stolicy!

 

fot.Motocaina

Chyba nikt nie wierzył, że tak szybko stolica podąży śladami wielkich europejskich metropolii i sprosta wymaganiom tych, którzy zdecydują się na zakup jednego ze stale powiększającej się gamy samochodów napędzanych prądem. A jednak stało się… Dziś w siedzibie RWE Stoen na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 właściciele Mitsubishi iMiev czy Ci, którzy z niecierpliwością oczekują na Peugeota iOn będą mogli naładować swój samochód.

 

Jak to zrobić? Wystarczy podłączyć do samochodu kabel i cierpliwie poczekać około 6 godzin. Za długo? No cóż, brak emisji spalin i 3 złote za przejechanie 100 kilometrów muszą mieć swoją wartość. Poza tym na razie testowa ładowarka działa bezpłatnie (i może obsłużyć tylko jeden samochód), a aby z niej skorzystać wystarczy zakupić kartę chipową. W niedalekiej przyszłości do jednej ładowarki będziemy mogli podłączyć 3 auta – w niedalekiej naprawdę! Już do 15 grudnia w Centrum stolicy stanie kolejnych 30 punktów doładowania, a do połowy przyszłego roku wśród warszawskich ulic i uliczek będziemy mogli spotkać aż 130 takich punktów. Czy ich dostępność sprawi, że warszawiacy masowo ruszą do salonów trudno wyrokować. Władze Warszawy, a także firmy Green Stream, która stawia na ulicy miasta ładowarki (projekt jest finansowany z UE) przekonują, że na pewno sprawią, iż decyzja o zakupie samochodu na prąd będzie brana pod uwagę. Przewidziane są liczne przywileje dla ekologicznych kierowców m.in. jazda bus pasami. Czy dla braku korków Eko może stać się każdy?!

Źródło: naszemiasto.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze