Od 31 stycznia znika ważny obowiązek. Każdy kierowca zaoszczędzi ponad 100 złotych!

W 2022 roku polskich kierowców czeka wiele zmian. Część z nich, jak na przykład wyższe mandaty, kierowcy odczują w swoich portfelach. Na szczęście część nowych przepisów pozwoli kierowcom nieco zaoszczędzić.

Do tej pory kupując samochód, niezależnie od tego, czy używany, czy nowy, kierowca miał obowiązek go zarejestrować lub przerejestrować w urzędzie. Miał na to 30 dni i musiał to zrobić nawet wtedy, gdy samochód był zarejestrowany w Polsce. Kierowca podczas wizyty w urzędzie zabierał ze sobą poprzednie tablice rejestracyjne i wyrabiał nowe. To kosztowało zazwyczaj 180,50 złotych.

31 stycznia zniknie konieczności wymiany tablic rejestracyjnych przy przerejestrowaniu pojazdu, jeśli był on już zarejestrowany na terytorium Polski. To oznacza, że dotychczasowe „blachy” będzie można pozostawić nawet jeśli kupimy zarejestrowane już w Polsce auto po drugiej stronie kraju, ale pod pewnymi warunkami –  dotychczasowe numery będą mogły zostać zachowane, o ile tablice są czytelne, a ich wzór jest zgodny z obecnie obowiązującym.

Tablice rejestracyjne
Tablice rejestracyjne

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Do tej pory wraz z rejestracją samochodu, kierowca musiał przykleić nalepkę w dolnym rogu na przedniej szybie. 4 września 2022 roku wstrzymane zostanie wydawanie nalepek kontrolnych na szybę przez urzędy. Dzięki temu kierowcy zaoszczędzą 18,50 złotych.

Komentarze:

Polak - 6 stycznia 2022

No cóż Polskie dziennikarstwo to już nawet nie żenada to dno wodorosty i pięćdziesiąt metrów mułu, niestety dziennikarstwo umarło teraz jak banda iskariotów zdradzacie Polskę i Polaków

Odpowiedz

ojtam - 11 stycznia 2022

Czyli w dolnym rogu ? 😉

Odpowiedz

Prawdziwy Polak - 11 stycznia 2022

Trudno się nie zgodzić, jednak komentatorstwo znajduje się dokładnie w tych samych okolicach.

Odpowiedz

Dobrodziej - 6 stycznia 2022

Chyba w prawym dolnym rogu ta nalepka

Odpowiedz

Andrzej - 6 stycznia 2022

W punkt!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze