Paula Lazarek

Od 15 maja autokary, busy i taksówki będą mogły przewozić tylu pasażerów, ile jest dostępnych miejsc. Jest tylko jeden warunek

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców ponownie postuluje o zniesienie ograniczeń dla najmniejszych przewoźników.

Od 15 maja 2021 r. autokary, busy i taksówki będą mogły zabrać na pokład tyłu pasażerów, ile jest w pojeździe miejsc. Jest jednak jeden wyjątek. W pojazdach samochodowych przeznaczonych do przewozu powyżej 7. osób i nie więcej niż 9. osób (łącznie z kierowcą) w tym samym czasie, będzie mogło być nie więcej osób niż wynosi 50% miejsc siedzących. Dlatego Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców ponownie postuluje o zniesienie ograniczeń dla najmniejszych przewoźników.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przejazd pojazdami samochodowymi  przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących.

Rzecznik MŚP w piśmie do Ministra Zdrowia ponownie wskazał, że taka sytuacja powinna ulec zmianie i ograniczenie to powinno w tym przypadku zostać zniesione.

Nie można ocenić pozytywnie sytuacji, w której najmniejsi przewoźnicy mogą przewozić minimalną liczbę osób, podczas gdy równocześnie ich więksi konkurenci mogą zabierać na pokład zdecydowanie większe ilości osób. Sytuacja ta powinna ulec zmianie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze