O samochodowych wyborach panny młodej

Ślub - jedyny taki dzień w całym naszym życiu. Obok białej sukni, pysznego tortu i lokalizacji uroczystości, trzeba jeszcze wybrać, jak na nią dojechać. Limuzyna, samochód retro, czy może karoca? Grudzień ma w nazwie  "r", zatem natchnął nas do materiału o wyborze ślubnego pojazdu.

fot. Samantha Brett

Wybierając samochód na tą podniosłą uroczystość – poza naszymi pięknymi marzeniami – należy wziąć pod uwagę również kilka czynników obiektywnych, które choć wydają się niektórym śmieszne, niedopilnowane mogą skutecznie popsuć nam humor.

Dobierz do pory roku
Po pierwsze należy dostosować pojazd do pory roku. Kabriolet, czy bryczka, choć dostarczą nam niesamowitych przeżyć i przepięknie będą wyglądać na naszych ślubnych fotografiach, nie sprawdzą się podczas jesieni i zimy, a i podczas ciepłych pór roku – przy braku pogody – mogą nie spełnić swojego zadania i zepsuć nasz starannie opracowany image.

Kto za kierownicą, a kto w środku?
Po drugie, dobrze jest zastanowić się, kto ma jechać z parą młodą ślubnym samochodem, no i najważniejsze – kto go będzie prowadził. Niektóre firmy wypożyczające samochody (głównie retro) zastrzegają sobie, że może je prowadzić tylko wynajęty przez nich kierowca, a za rezygnację z jego usług żądają dodatkowej kaucji. Należy też trzeźwo ocenić ilość miejsca – w oryginalnym Smarcie, czy niewielkich kabrio nie zmieści się wygodnie para młoda ze świadkami. Wcześniej warto uzgodnić, kto zabierze kwiaty – duża liczba bukietów może się nie zmieścić do bagażnika małego auta, a w karecie może zostać zdmuchnięta przez wiatr. Pozostaje wynajem limuzyny? Tak zwykle mieści się wszystko.

Do ślubu można też stylowo – np. Syreną.
fot. Motocaina

Rezerwuj auto z wyprzedzeniem
Kolejną ważną rzeczą jest rezerwacja. Poszukiwania auta należy rozpocząć najpóźniej na trzy miesiące przed wielkim dniem, choć z racji dużej popularności niektórych modeli właściciele wypożyczalni zalecają zadbać o rezerwację na pół roku przed ślubem. Auto wypożycza się na minimum 3 godziny, koszty związane z jego wynajęciem rozpoczynają się więc od kwoty 300 złotych (100 zł/h za wynajęcie Jaguara, czy Mercedesa), a w przypadku aut mniej powszechnych i niespotykanych mogą wynosić nawet 250 zł/h.

Dekoracje i ozdoby
Gdy wybierzecie już samochód, dokładnie obmyślcie (lub jeśli takie kwestie Twój narzeczony zostawia Tobie – obmyśl), jak chcecie go przystroić. To ta najmilsza część całego przedsięwzięcia, która oprócz kreatywności i artystycznych wizji wymaga również przygotowania i rozwagi. Jeśli ozdobę samochodu mają stanowić kwiaty skonsultuj się z florystą, by były trwałe (zimą kwiaty żywe mogą się długo nie utrzymać) i sztywne (odporne na złamania), a także komponowały się z twoim bukietem i strojem. Kwiaty można umocować zarówno na masce samochodu (pamiętajcie by dekoracje nie były zbyt wysokie, aby nie zasłaniały widoczności kierowcy), jak i na bagażniku, czy na klamkach. Jeśli zamiast kwiatów wybierasz inne ozdoby – kokardy czy baloniki, też zadbaj o ich odpowiednie umocowanie (praktykowane są przyssawki i plastelina

Ładnie utrzymane BMW serii 7 (E38) jest częstym wyborem nowożeńców jako samochód do ślubu.
fot. Motocaina

florystyczna) i kompozycję. W końcu w tym specjalnym dniu niech wszyscy poruszający się po drogach wiedzą, komu należy się szacunek i miły uśmiech połączony z symbolicznym naciśnięciem klaksonu. Jeśli swój samochód chcecie ozdobić dedykowanymi tablicami rejestracyjnymi, zróbcie to! Choć zasłanianie tablic jest niezgodne z prawem na ten zwyczaj nowożeńców policja przymyka oko.

Szczypta dobrego humoru
Co liczy się przy wyborze ślubnego pojazdu? Przede wszystkim marzenia połączone z dozą dobrego humoru, jednomyślnością i szczyptą rozwagi. Samochód to nie eksponat używany w czasie zdjęć, a pojazd, którym macie przejechać czasem długie kilometry. Najważniejsze więc, by był wygodny i ładny?! No dobrze, to jednak nie najważniejsze. Najważniejsze byście byli szczęśliwi!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze