NVIDIA DRIVE – platforma multimedialna dostępna w modelach Hyundaia w 2022. Sztuczna inteligencja przejmie kontrolę?

Począwszy od 2022 roku wszystkie nowe modele marek Kia, Hyundai i Genesis będą wyposażone w nową platformę multimedialną NVIDIA DRIVE, która wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), o czym poinformowano na wspólnej konferencji prasowej Hyundai Motor Group (HMG) oraz firmy NVIDIA.

Zastosowanie wydajnej i energooszczędnej platformy NVIDIA DRIVE w przyszłych modelach marek należących do HMG, która dzięki sztucznej inteligencji będzie stale ulepszana, pozwoli  zaoferować użytkownikom samochodów marek Kia, Hyundai i Genesis nowe funkcje, których oferta będzie mogła być stale aktualizowana.

Hyundai Motor Group współpracuje z firmą NVIDIA od 2015 roku. Nowa platforma NVIDIA DRIVE już jest wykorzystywana w zaawansowanych systemach IVI, które są montowane w modelach Genesis GV80 i G80. Firmy współpracują również nad nowym, zaawansowanym cyfrowym zestawem wskaźników, który zadebiutuje w nowych modelach pod koniec 2021 roku. Ogłoszone zacieśnienie współpracy zaowocuje urządzeniami IVI nowej generacji, które będą obsługiwać wiele aplikacji i w całej gamie modeli zapewnią dostęp do nowych usług.

NVIDIA wprowadziła nowe funkcje i nowoczesną grafikę interfejsu użytkownika w urządzeniach informacyjno-rozrywkowych ponad dziesięć lat temu. – powiedział Ali Kani, wiceprezes ds. Pojazdów Autonomicznych w firmie NVIDIA. Teraz, za pomocą sztucznej inteligencji, ponownie doskonalimy te systemy. Dzięki temu samochody marek Hyundai Motor Group będą jeszcze bardziej bezpieczne, a ich użytkownicy przez cały okres eksploatacji samochodu będą mieli dostęp do najnowszych funkcji i usług.

W Hyundai Motor Group dążymy do poprawy bezpieczeństwa, funkcjonalności i przyjemności z użytkowania naszych samochodów przez cały okres ich eksploatacji. – powiedział Paul Choo, wiceprezes Działu Urządzeń Elektronicznych w Hyundai Motor Group. Platforma NVIDIA DRIVE może być rozbudowywana, jest energooszczędna i dysponuje wydajnością, która jest niezbędna do obsługi nowej generacji samochodów z zaawansowanym oprogramowaniem.

Współpraca z firmą NVIDIA umożliwia stworzenie nowego systemu operacyjnego ccOS
Nowy system operacyjny ccOS, opracowany we własnym zakresie przez Hyundai Motor Group, łączy dużą ilość danych generowanych przez samochód i sieć jego czujników z danymi, które będą pochodzić z centrów zarządzania ruchem połączonych w sieć pojazdów.

System ccOS obejmuje również zarządzanie nowymi usługami, oferowanymi przez samochody połączone ze światem zewnętrznym (ccSP), które będą stale rozbudowywane i będą świadczone przez partnerów zewnętrznych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze