Nowy tor kartingowy w Warszawie – F1 Karting

F1 Karting został otworzony oficjalnie w sobotę przy ulicy Jagiellońskiej 82 w Warszawie. Karty CRG pachną nowością, podobnie jak świeżutkie kaski, a nowocześnie zaprojektowana recepcja zachęca do rejestracji na jazdy.

Rozkład nowego toru F1 Karting, mieszczącego się w Warszawie, przy ulicy Jagiellońskiej 82.
fot. Anna Dziedzic

Na co możemy liczyć? Na tor o długości 572 metrów, szeroki na 7 metrów (w najszerszym miejscu), 11 prawych zakrętów, 8 lewych. Dla mistrzów sprintu przygotowano 52 metry najdłuższej prostej.

Tor mieści się w świetnie zagospodarowanej, idealnie wentylowanej hali (dwa systemy wentylacji). Jednak to nie znaczy, że jest tam zimno; nie dość, że rozgrzewają wyścigowe emocje, to obiekt jest ogrzewany (także zimą), a klimatyzowany latem.

Nawierzchnia toru zapowiada w przyszłości doskonałą przyczepność; jest pokryta specjalistyczną żywicą przeznaczoną do zawodowego sportu kartingowego. Obecnie można tam świetnie wyćwiczyć jazdę z drifcie i technikę szybkiego pokonywania poszczególnych zakrętów.

Dla lubiących mieć stały dostęp do internetu przewidziano Wi-Fi. Można tu liczyć także na telewizję i system nagłośnienia Bose. Tor dysponuje też miejscem na eventy (dla klientów VIP możliwość korzystania z 11-osobowego busa), a także przyjemnym barem z sympatyczną obsługą, serwującą m.in. wyśmienitą kawę.

Tor jest otwarty od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-22.00. 10 minut jazdy kosztuje 39 złotych. W miniony weekend trwała promocja (trwały testy toru): 20 minut jazdy można było mieć za cenę jednego przejazdu.

F1 Karting dysponuje 20-stoma kartami CRG Black-Flash o pojemności 270 cm3 i mocy 10 KM oraz dla dzieci w wieku 2-6 lat wystawiono 5 kartów CRG Puffo o pojemności 35 cm3 i mocy 1,3 KM. W przyszłości na torze organizowana będzie szkółka kartingowa dla najmłodszych.

Niebawem w F1 Karting zostanie rozgrana eliminacja kartingowego pucharu Rotax.

Partnerem toru jest kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl. Przed wakacjami planowane są wyścigi kartingowe dla kobiet Motocaina Cup – szczegóły już wkrótce!

TOR KARTINGOWY, ul. Jagiellońska 82, po prawej stronie Wisły na warszawskim Żeraniu, siedem minut od Centrum, 03-301 Warszawa, tel. 22 290 33 88, e-mail: biuro@f1k.pl, www.f1k.pl

Gokarty CRG czekają na kierowców.

fot. Anna Dziedzic

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

fajna fotka!!! się skuszę 😉

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze