Nowy Suzuki Burgman napędzany wodorem?

Atrakcją na stoisku Suzuki, podczas trwającego właśnie salonu we Frankurcie, jest skuter Suzuki Burgman zasilany wodorem. Jednoślad otrzymał europejską homologację jako pierwszy pojazd z ogniwem paliwowym na świecie.

Burgman z ogniwem paliwowym zadebiutował na 41. Salonie Motoryzacyjnym w Tokio w październiku 2009 roku.  Od lutego 2010 roku Suzuki i brytyjska firma Intelligent Energy, która opracowała system zasilania wodorem w układzie ogniw paliwowych dla Burgmana, wspólnie uczestniczą w testach skutera na drogach publicznych, prowadzonych pod egidą Komisji Strategii Technologicznych brytyjskiego rządu. Testy z udziałem jednego skutera odbywają się w okolicach Uniwersytetu Loughborough w środkowej Anglii.

Skuter Burgman zasilany ogniwem paliwowym powstał na bazie standardowego Burgmana, stworzonego do jazdy po mieście. Kryje w sobie lekkie, kompaktowe, chłodzone powietrzem ogniwo paliwowe i zbiornik na wodór, umieszczony wewnątrz ramy. Prąd wytwarzany przez ogniwo zasila silnik. Zamiast spalin taka jednostka emituje jedynie parę wodną.

Suzuki pracuje nad wprowadzeniem Burgmana z ogniwem paliwowym do masowej sprzedaży.

Suzuki Burgman napędzany wodorem.
fot. Suzuki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze