Nowy Seat Leon Cupra – w Polsce w połowie roku

Do salonów Seata w połowie tego roku trafi najmocniejszy i najszybszy seryjny samochód marki - Seat Leon Cupra.

Nowy Seat Leon Cupra będzie dostępny w Polsce od czerwca tego roku. Po raz pierwszy będzie występował zarówno w wersji 5- i 3-drzwiowej. Samochód ma masę własną wynoszącą nie więcej niż 1300 kilogramów i jest jednym z najlżejszych samochodów kompaktowych. Pod maską drzemie silnik 2-litrowy TSI z podwójnym wtryskiem i zmiennymi fazami rozrządu. Oferuje dwa warianty mocy – 260 KM lub 280 KM. W wersji SC najmocniejsza Cupra 280 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,7 s z przekładnią DSG lub w 5,8 s ze skrzynią manualną. 265-konna wersja tego auta rozpędza się do „setki” w 5,8 s z przekładnią DSG lub w 5,9 s ze skrzynią manualną. Prędkość maksymalna w obydwu przypadkach wynosi 250 km/h, a maksymalny moment obrotowy 350 Nm dostępny jest w zakresie od 1750 do 5600 obr./min.

Seat Leon Cupra 2014
fot. Seat

W najnowszym modelu pojawiło się adaptacyjne zawieszenie DCC, które dostosowuje charakterystykę podwozia do warunków na drodze, a przednia blokada dyferencjału w skrajnych przypadkach może wysyłać do 100% mocy na jedno koło.

Oprócz tego, można zmieniać styl jazdy wybierając pomiędzy trybami Comfort, Sport i Cupra. Ten ostatni ma zaostrza zachowanie samochodu (m.in. reakcję przepustnicy czy pracę skrzyni DSG) i cieszyć się wyczynową jazdą.

Seat Leon Cupra 2014
fot. Seat

Za zatrzymanie auta odpowiada specjalny, dedykowany dla modelu Seat Leon Cupra układ hamulcowy. Można go rozpoznać m.in. po czerwonych zaciskach. Poza tym, w aucie znajdują się przednie i tylne światła LED, aktywny tempomat ACC z Front Assist i funkcją awaryjnego hamowania, hamulec pokolizyjny oraz system ESP, którego można całkowicie wyłączyć.

Seat Leon Cupra 2014
fot. Seat

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze