Nowy samochód TCR CUPRA Leon Competición jest gotowy na podbicie torów

Nowy samochód TCR CUPRA Leon Competición jest gotowy na podbicie torów

08 stycznia 2020
Po raz pierwszy nabywcy auta wyścigowego otrzymają możliwość jego wstępnej rezerwacji. Wszystkie zamówione pojazdy będą dostępne do odbioru w kwietniu 2020 roku.

Zainteresowani klienci mogą zadeklarować chęć zakupu CUPRA Leon Competición w systemie wstępnej rezerwacji na stronie prebooking.cupraofficial.com. Auta będą mogli odebrać w kwietniu 2020 roku.

Premierowy samochód wyścigowy TCR jest oparty na technologii modelu CUPRA Leon najnowszej generacji. Model stworzony z myślą o miejskich jezdniach został zainspirowany sportowym torem. On także trafi do sprzedaży w przyszłym roku. 

Ulepszone nadwozie CUPRA Leon Competición pozwala samochodowi łatwiej pokonywać opór powietrza dzięki poprawionej wydajności aerodynamicznej. Potencjał pojazdu zwiększył się również dzięki geometrycznemu ustawieniu w obu osiach i wykorzystaniu lekkich komponentów, co zoptymalizowało rozkład masy. Auto zyskało także nowy, bardziej odporny sterownik skrzyni biegów, co może okazać się kluczową zaletą na torze. Zwiększone osiągi zapewni 2,0-litrowa, turbodoładowana jednostka napędowa. Pod maską skrywa się także lżejsza, pewniejsza, modułowa elektronika, która umożliwia dostosowanie pojazdu do własnych potrzeb.

Auta wyścigowe CUPRA wzięły udział w ponad 160 wyścigach – mistrzostwach światowych, kontynentalnych i krajowych oraz wielu międzynarodowych wyścigach. Tryumfowały aż 70 razy, czyniąc z marki najbardziej zwycięską w segmencie samochodów turystycznych. Mikel Azcona, zdobywca tytułu mistrza Europy, zakończył 2019 rok jako jeden z sześciu najlepszych kierowców TCR na świecie. Hiszpan ścigający się w aucie CUPRA TCR pierwsze zwycięstwo w formacie WTCR odniósł w lipcu w Vila-real w Portugalii. W trakcie sezonu na podium stawał jeszcze cztery razy. Ponadto obronił tytuł podczas mistrzostw TCR we Włoszech, gdzie CUPRA ponownie zdobyła także nagrodę dla najlepszej drużyny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!