Nowy Polonez 2015 zaprezentowany w Krakowie!

W ostatnim czasie coraz więcej śmiałków podejmuje się wskrzeszania legend polskiej motoryzacji. Były już projekty Warszawy, Syreny, a teraz przyszedł czas na Poloneza, którego model został zaprezentowany kilka dni temu na targach w Krakowie.

Kto stoi za projektem „Nowy Polonez 2015”? Póki co nie jest to żadna wielka firma, tylko trzech śmiałków: Paweł Zarecki, Damian Śliwa i Przemysław Troć. Twórcy projektu stwierdzili, że Polacy potrzebują prawdziwego polskiego samochodu, a od wielu lat niestety nie możemy się tym pochwalić. 

Podczas niedawnych targów motoryzacyjnych w Krakowie po raz pierwszy zaprezentowano model prototypowy. Niestety nie była to pełnowymiarowa wersja, tylko skala 1:20. Projekt nowoczesnego Poloneza powstał w technologii druku 3D przy współpracy firmy Modify3D, której siedziba mieści się w Warszawie. 

Twórcy zapowiadają, że pracują już nad prototypem w skali 1:1. Na razie jednak poszukują sponsorów tego przedsięwzięcia, bo będzie to spory wydatek. Podobno nowym Polonezem interesuje się już kilka dużych firm, ale na razie doprecyzowane są ostatnie szczegóły konstrukcyjne. Swoją pomoc zaoferowała już krakowska ASP, która pomoże utworzyć model w skali 1:5 wykonany ze specjalnej gliny.

Pierwsze wizualizacje samochodu zapowiadają się ciekawie. Nowy projekt, jeżeli kiedykolwiek pojawi się na drogach, będzie konkurował z popularnymi przedstawicielami segmentu C, jak na przykład Volkswagen Golf.

Pomysłodawca „nowego” Poloneza poinformował, że pod maską będą pracować jednostki w popularnych pojemnościach od 1,6 do 2,0 litra. Rozpiętość mocy wersji benzynowych oraz wysokoprężnych będzie oscylować w granicach 115-145 KM.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne efekty prac i trzymamy kciuki za powodzenie projektu, choć mamy świadomość, że nie będzie łatwo.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Czesi to mieli skodę niemcy wykupili

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo bym chciał żeby projekt wypalił Czesi mają skoda a może w końcu nam się uda i nasz rząd wspierać będzie to cudo a nie tak jak zwykle będzie kładę podstawić. Powodzenia czekam na premierę

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze