Nowy Peugeot Traveller - podróż w komforcie

Nowy Peugeot Traveller - podróż w komforcie

12 lutego 2016
6
Peugeot Traveller, którego światowa premiera odbędzie się na Salonie w Genewie 2016, wkracza w wielkim stylu do świata kombivanów i busów do przewozu VIP-ów.

Peugeot wyposażył model Traveller w nowe podwozie, zaadaptowane z modułowej platformy EMP2. Silniki BlueHDi Euro6 mają oprócz filtra cząstek stałych DPF technologię SCR (selektywna redukcja katalityczna, która wymaga stosowania AdBlue) i mogą oferować moc od 95 do 180 KM (400 Nm). Producent montuje w tym modelu nową, automatyczną skrzynię biegów EAT6.

Wnętrze modelu daje wiele możliwości konfiguracji wnętrza, a ponadto oferuje do 9 miejsc siedzących i 1500 litrów objętości bagażnika, którą można powiększyć do 4 900 litrów dzięki wyjmowanym siedzeniom.

Peugeot Traveller dostępny jest w 3 długościach, od 4,60 m do 5,30 m przy wysokości jedynie 1,90 m. Wersje Standard i Long o długościach odpowiednio 4,95 m oraz 5,30 m plasują się pośrodku rynku samochodów tego typu. Wersja Compact o długości 4,60 m, unikalna w tym segmencie, również pozwala na zabranie maksymalnie 9 osób.

Auto w wersji Traveller Business VIP daje tylnym pasażerom możliwość konfiguracji 4 lub 5 skórzanych siedzeń w układzie vis-à-vis. Do dobrego samopoczucia podróżujących mają przyczynić się również wielofunkcyjny panel górny z trójstrefową klimatyzacją i łagodnym nawiewem powietrza oraz oświetlenie ambientne.

Do dyspozycji potencjalnych klientów na Travellera Peugeot włączył do wyposażenia m.in.: boczne przesuwane drzwi ze zdalnym elektrycznym zamykaniem i otwieraniem, wyświetlacz Head-up Display i system odczytywania znaków drogowych z wyświetlaniem ograniczeń prędkości, otwieraną tylną szybę, szklany dach, system aktywnego hamowania Active Safety Brake oraz  system automatycznego przełączania świateł drogowych, nową nawigację sterowaną głosem z odczytywaniem informacji o ruchu na drodze w czasie rzeczywistym, kamerę cofania VisioPark 1 z widokiem przestrzennym na tył 180 ° i zoomem na widok z tyłu, oraz system monitorujący zmęczenie kierowcy zainstalowany po raz pierwszy w samochodzie marki Peugeot.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!