Nowy motocykl BMW HP4 – galeria zdjęć

BMW Motorrad oficjalnie potwierdziła wieści o premierze nowego modelu motocykla o nazwie HP4. Jego projekt oparto na BMW S1000 RR.

HP4 to kontynuacja serii HP zapoczątkowanej w 2005 roku. Jak dotąd, ukazały się takie modele, jak HP2 Enduro, HP2 Megamoto oraz HP2 Sport. HP4 natomiast jest pierwszym motocyklem tego typu o czterech cylindrach. BMW Motorrad zapewnia, że model ten prezentuje o wiele wyższy poziom technologiczny, niż protoplasta S1000RR.

Nowa maszyna o pojemności 1000 cm3 ma moc 193 KM i masę jedynie 199 kg (wraz z wyścigowym ABSem i w 90% pełnym bakiem; na sucho zaś, masa motocykla to jedynie 169 kg). Wszystko na to wskazuje więc, że HP4 z może spełnić oczekiwania entuzjastów sportowej jazdy. By to jeszcze bardziej podkreślić całkowicie zdemontowano siedzenie dla pasażera, a możliwość ponownej jego instalacji występuje poza standardowym wyposażeniem.

BMW HP4
fot. BMW

Nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych elementów – zawieszeniu. Inżynierowie zafundowali modelowi HP4 system Dynamic Damping Control (patrz film poniżej), który dzięki elektronicznym sensorom dostosowuje odpowiednią siłę tłumienia – w zależności od rodzaju nawierzchni drogi. Producenci zapewniają, że adaptacja maszyny do warunków jazdy jest szybka, począwszy od deszczowej pogody („rain”), przez drogi publiczne („sport”), skończywszy na jeździe po torze („race i „slick”). Podobnie jak w sportowych samochodach BMW M, także tutaj znalazła się najlepsza procedura startowa launch control, a także adaptacyjny wykrywacz wheelie, system DTC z trybem „slick”, czy quickshifter w standardzie. Warto dodać, że tylna opona ma rozmiar 200/55 ZR 17. Każdy egzemplarz będzie miał wygrawerowany na widelcu unikalny numer.

BMW nie zapomniało też o naprawdę wymagających klientach oferując do nowego modelu „Competition Package”, która zawiera spoiler silnika wykonany z karbonu, koła w kolorze niebieskim metalicznym oraz karbonowe pokrycie baku.

Model HP4 na 2013 poznamy już w tym roku. Póki co, nie podano informacji dotyczących oficjalnej ceny.

Na czym polega Dynamic Damping Control – oto film poglądowy.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze