Nowy Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC z napędem na wszystkie koła

Turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o mocy 225 kW (306 KM) w połączeniu z przekładnią AMG SPEEDSHIFT DCT 8G i aktywnym napędem na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC (przyspieszenie od 0-100 km/h w 5,2 sekundy) - taki jest właśnie nowy Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC

Dzięki turbosprężarce twin-scroll 2,0-litrowy silnik o mocy 225 kW (306 KM) imponuje doskonałą reakcją na ruchy pedału gazu, wysokim momentem obrotowym (maks. 400 Nm od 3000 obr./min) i spontanicznością w nabieraniu obrotów.

Inteligentne zarządzanie temperaturą zapewnia szybsze i efektywniejsze rozgrzewanie silnika oraz oleju, a piezoelektryczne wtryskiwacze – z myślą o zwiększeniu efektywności. Skrzynia biegów łączy szybką zmianę biegów przy sportowym stylu jazdy ze „zrelaksowaną” charakterystyką na długich trasach.

Częściowe przerwanie zapłonu podczas załączania wyższego przełożenia zapewnia imponujące wrażenia dźwiękowe, a funkcja podwójnego wysprzęglenia przy redukcji zwiększa komfort zmiany biegów. Pięć programów jazdy AMG DYNAMIC SELECT – Slippery (na śliską nawierzchnię), Comfort, Sport, Sport+ oraz Individual – zapewnia szeroką rozpiętość wrażeń z jazdy, od komfortowej po sportową. W GLB 35 4MATIC pakiet AMG DYNAMICS oferuje dwa programy: Basic i Advanced, a ich funkcje są automatycznie aktywowane poprzez wybór odpowiedniego trybu jazdy.

Sprzęgło wielotarczowe ze specjalnym, opracowanym przez AMG elektromechanicznym sterowaniem zmienia rozdział momentu obrotowego w zależności od sytuacji na drodze – od napędzania wyłącznie przednich kół aż do rozkładu 50:50, np. podczas dynamicznych manewrów lub jazdy po śniegu albo lodzie.

Zawieszenie AMG zostało dostosowane do wysokich prędkości w zakrętach i niskiej skłonności do przechyłów, pozwalając w pełni wykorzystać dynamiczny potencjał GLB 35 4MATIC. Całkowite przeprojektowanie wszystkich elementów prowadzących koła, takich jak zwrotnice i wahacze poprzeczne przedniej osi, a także specjalna rama pomocnicza oraz piasty tylnych kół, wspomagają jeszcze bardziej bezpośrednie prowadzenie i zwiększają dynamikę poprzeczną.

Wizualnie nowy GLB 35 4MATIC bazuje na linii AMG wzbogaconej o szereg specjalnych akcentów. Po raz pierwszy w modelu z serii 35 zastosowano charakterystyczną dla AMG osłonę chłodnicy, podkreślającą przynależność do rodziny maszyn z Affalterbach. Także przedni splitter, wydatny tylny zderzak z dwiema okrągłymi, pojedynczymi końcówkami układu wydechowego oraz spojler dachowy AMG w kolorze karoserii gwarantują wysoki współczynnik rozpoznawalności.

Z profilu w oczy rzucają się 19-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów, o wzorze z 5 podwójnymi ramionami. Na życzenie dostępne są trzy kolejne warianty felg o średnicy od 19 do 21 cali, każdy w dwóch odcieniach do wyboru, a także pakiet AMG Night z lakierowanymi na czarno dodatkami.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze