Nowy kask integralny od Schubertha

24 lutego 2012
14
Schuberth - niemiecki producent kasków motocyklowych klasy premium prezentuje nowy technologicznie zaawansowany kask integralny S2.
fot. Schuberth

Schuberth S2 to bazująca na modelu C3 kompaktowa skorupa, wysokiej jakości wnętrze,  zintegrowana blenda przeciwsłoneczna oraz zaczerpnięta z modelu sportowego SR1 świetna aerodynamika, niska waga,wydajna wentylacja i dodatkowy spojler w części szczękowej.

S2 oferuje doskonałe bezpieczeństwo, dzięki zastosowaniu specjalnego materiału kompozytowego do produkcji skorupy, w którego skład wchodzą strukturalne włókna szklane ułożone warstwowo w specjalnej macierzy. Efektem tego skorupa S2 uzyskała wysoki stopień sztywności, przy niskiej wadze (1450g +/- 50g w zależności od rozmiaru) a wszystko to w 18 miesięcy.

S2 wprowadza na rynek kolejną innowację w zakresie budowy kasków motocyklowych. Z kaskiem na stałe zostały zintegrowane dwie anteny: radiowa i Bluetooth®. Dzięki temu system komunikacji SRC dedykowany do S2 będzie działał z niespotykaną do tej pory jakością. System komunikacji SRC do kasku S2 zaprezentowany zostanie już latem 2012.

Schuberth prowadzi badania we własnym tunelu aerodynamicznym już od 30 lat co zaowocowało nowym podejściem do systemu wentylacji. Głównie uwagę zwracają dwa wyloty powietrza umiejscowione pod spojlerem z tyłu kasku. Jak pisze producent, zmniejszone ciśnienie powietrza w tylnej części kasku powoduje skuteczny jego przepływ wewnątrz i zapewnienia zwiększone chłodzenie głowy.

fot. Schuberth

Wlot powietrza w górnej części kasku, ma 3 różne ustawienia i można go całkowicie zamknąć w chłodne dni. Kanały wentylacji wewnątrz kasku zostały powiększone, dzięki czemu jeszcze większa powierzchnia głowy jest wentylowana i jest dostarczane więcej świeżego powietrza.

Dolna wentylacja jest typowa dla kasków Schuberth i zaprojektowana tak, aby zapewnić dopływ powietrza również po skryciu się za szybą motocykla.

Podczas jazdy z prędkością 100 kilometrów na godzinę ponad 10 litrów świeżego powietrza na sekundę przepływa wokół głowy motocyklisty. Jednocześnie Schuberth chwali się świetnym wyciszeniem kasku - odczuwalna głośność przy prędkości 100 kilometrów na godzinę, wyniesie 85 decybeli.

Wkładka centralna, wkładki policzkowe oraz poszycia pasków zapewniają wyjątkowy komfort dzięki materiałom: Coolmax® i Thermocool®. Dodatkowo wnętrze jest całkowicie wyjmowane i przystosowane do prania. Kołnierz wyciszający jest zintegrowany, a dzięki wymiennym wkładkom policzkowym można indywidualnie dopasować rozmiar kasku. Zapięcie Micro-lock jest bezpieczne, wygodne i łatwe w obsłudze. Dodatkowo paski zapięcia kasku są regulowane z obu stron.

fot. Schuberth

O wysokiej praktyczności blendy pisać nie musimy. W nowym S2 zapewnia lepszą ochronę przed promieniami słonecznymi w sytuacjach kiedy widoczność jest ograniczona np. podczas zachodu słońca. Blenda zaprojektowana do kasków sportowych ma ergonomiczną linię i dużą powierzchnię zapewniając jednocześnie lepszą ochronę oczu. Blenda jest z dwóch stron pokryta warstwą chroniącą ją przed zarysowaniem. Suwak blendy umiejscowiony jest na krawędzi szczęki kasku, po jej lewej stronie.

S2 będzie dostępny w sprzedaży w kolorach: czarny mat, biały mat, czarny, biały, oraz w grafikach od marca 2012r, w cenie od 2099 PLN.

Czyżby Schubert stworzył konkurenta dla Shoeia XR-1100?

Prezentacja nowego modelu odbędzie się równiez podczas targów w MT Polska w dniach 2-4 marca 2012 na stoisku 15/A.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!