Agnieszka Serafinowicz

Nowy Hyundai Elantra 2023 z odświeżonym wyglądem, czy dostrzegacie różnice?

Hyundai Elantra 2023 to odświeżona wizualnie wersja koreańskiego sedana. Przyglądamy się, co zmienił lifting modelu.

Spis treści

Najnowsza generacja modelu Hyundai Elantra zadebiutowała na rynku europejskim w 2020 roku. Koreańczycy uznali, że po niespełna trzech latach (od debiutu w kwietniu 2020) czas zaprezentować klientom odświeżony wizualnie wygląd tego zgrabnego sedana o dynamicznej sylwetce.

Nowy Hyundai Elantra 2023
W wyniku zmian stylistycznych tył auta i słupek C wyglądają inaczej (fot. Hyundai)

Hyundai Elantra 2023 – co się zmieniło?

Nowy Hyundai Elantra ma zmieniony pas przedni z przednimi z reflektorami, które mają teraz ostrzejszy i bardziej trójwymiarowy wygląd. Znacząco zwiększono także wloty powietrza, a atrapa chłodnicy wyraźnie odcina się od wlotu powietrza w dolnej części zderzaka. Pojawiła się też rozciągająca się w górnej części przedniego pasa chromowana listwa, która ma podkreślać wizualnie i optycznie zwiększać szerokość pojazdu. Elantra otrzymała także nowy tylny zderzak z czarnymi akcentami i srebrną listwą ozdobną oraz nowe wzory felg aluminiowych. Gdy spojrzymy na nowy model z boku, można dostrzec przeprojektowany kształt słupka C.

Nowy Hyundai Elantra 2023
Hyundai chwali się również nowymi wzorami kolorystycznymi wnętrza i wykorzystaniem ekologicznych materiałów w kokpicie (fot. Hyundai)

Hyundai Elantra 2023 – zmiany również we wnętrzu

W kabinie z kolei zastosowano nowe kombinacje kolorystyczne oraz przyjazne dla środowiska materiały. Więcej informacji na temat odświeżonego modelu oraz jego polskiej specyfikacji mamy poznać w najbliższych tygodniach.

Hyundai Elantra 2023 – czy będzie droższy?

Nie znamy jeszcze cen odświeżonej Elantry na rynku polskim, niemniej Koreańczycy w oficjalnym komunikacie podkreślają, że Elantra jest najpopularniejszym modelem marki na świecie, którą to pozycję pojazd uzyskał przede wszystkim dzięki relacji dobrego wyglądu i wyposażenia do ceny. Dla przypomnienia, aktualnie Hyundai Elantra (jeszcze w wersji przedliftowej) jest wyceniany w Polsce na kwotę od 88 900 zł, co trudno dziś uznać za nieatrakcyjną cenę jak na kompaktowego sedana. Jeżeli Koreańczycy chcą liczyć na dobrą sprzedaż modelu, nie powinni przesadzić z podwyżką ceny wersji poliftowej. Na koniec zobaczcie jeszcze wideo prezentujące model Kona nowej generacji, o którym już wam wspominaliśmy:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze