Nowy Ford Puma – oto pierwsze informacje

Ford zaprezentował pierwszą grafikę nowej Pumy. Model powróci na rynek jako kompaktowy crossover. Zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Pierwsza grafika Forda Pumy ujawnia istotne elementy stylistyczne, w tym charakterystyczne reflektory zamontowane nad błotnikami i sportowe linie, a także kompaktowe proporcje crossovera.

Samochód zaprojektowano tak, by spełnić wymóg elastyczności przestrzeni bagażowej, jaki pojawił się w trakcie długich rozmów z klientami. Kufer jest głęboki (pojemność 456 l) i łatwo w nim pomieścić dwie torby golfowe ustawione w pozycji pionowej.

Do Pumy trafi silnik EcoBoost Hybrid o mocy do 155 KM. Połączony z silnikiem za pomocą paska rozrusznik, zintegrowany z alternatorem umożliwia odzyskiwanie energii zwykle traconej podczas hamowania i jazdy w celu ładowania 48‑woltowego akumulatora litowo-jonowego.

BISG działa również jako silnik elektryczny, bezproblemowo współpracujący z 1‑litrowym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym EcoBoost. Układ wykorzystuje energię zmagazynowaną w akumulatorze do wspomagania momentu obrotowego silnika.

Puma trafi do sprzedaży pod koniec roku. Będzie produkowana w fabryce Forda Craiova w Rumunii, w którą od 2008 roku Ford zainwestował prawie 1,5 miliarda euro. Auto dołącza do wciąż poszerzanej na rynku europejskim oferty samochodów SUV oraz crossoverów inspirowanych SUVami, takich jak Fiesta Active, Focus Active, EcoSport, Kuga, Edge oraz zupełnie nowy Explorer Hybrid Plug-In, którego zaprezentowano po raz pierwszy w ramach specjalnego wydarzenia Forda „Go Further”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze